Nowy wymiar literatury

XX wiek kojarzy nam się z ogromnym postępem technicznym naszej cywilizacji. Technika tak bardzo zmieniła nasze życie, że nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Bo kto wyobraża sobie w tej chwili życie bez pralki, lodówki czy komórki? A co by było gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny jednak nie zwalnia lecz cały czas przyspiesza. XXI wiek to era komputerów i internetu. Symbolem zmian zachodzących na świecie mogą być coraz bardziej popularne książki elektroniczne czyli ebooki.

Interesującą formą literatury są książki audio, które przeznaczone są głównie dla dzieci nie potrafiących jeszcze czytać, niewidomych oraz ludzi wybitnie leniwych. Ten typ lektury jest na pewno wygodny, jednak wielu ludzi woli samemu czytać tekst. Lektorzy czytający takie książki są zwykle profesjonalistami poprawnie wykonującymi swój zawód, jednak nie każdemu musi pasować ich sposób narracji…

W formie audiobooków często wydawane są bajki dla dzieci. Jeśli nasza pociecha nie potrafi czytać to może to być świetny sposób do zachęcenia jej do nauki czytania. Taka forma z pewnością jest lepsza dla dziecka niż telewizja, ponieważ bardziej rozwija wyobraźnię.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz oryginalny materiał (https://tablicowo24.pl/kategorie/tablice-mobilne/) i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To istotne, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Rodzice nagminnie sadzający swoje dzieci przed telewizorem powinni się poważnie zastanowić nad konsekwencjami takiego postępowania i krzywdzie jaką mogą wyrządzić dziecku. A przecież można włączyć audiobooka, lub jeśli nie mamy – laptopa (w tym miejscu dowiesz się więcej: ciekawy odnośnik). Oczywiście ekran możemy zamknąć.

Dla starszych dzieci powstały streszczenia lektur. Każdy pamięta niezbyt ciekawe „klasyki” do czytania których przymuszano nas w szkole. Streszczenie może się w takiej sytuacji okazać pomocne. Pamiętajmy jednak, że w streszczeniu nie ma wszystkiego co znajdziemy w książce i opierając się tylko na ,streszczeniach możemy zarobić tzw. banię…

W wersji elektronicznej kupimy ,także sporo pozycji dotyczących bankowości i finansów. Jeśli interesuje Cię analiza finansowa, to w internecie znajdziesz wiele pozycji omawiających tą kwestię. Na komputerze możesz również oglądać wzory pism urzędowych. Wybór jest ogromny!

W formie cyfrowej możemy nawet kupić wzór pozwu rozwodowego i to zarówno w wersji „bez orzekania o winie” jak z żądaniem alimentów. Jeśli słowo alimenty przywołuje u Ciebie gęsią skórkę, to koniecznie zapoznaj się z takimi dokumentami zawczasu…

Do odczytania b-booków służy nie tylko czytnik e-booków. Równie dobrze, możemy przeczytać elektroniczną książkę na ekranie tabletu (zobacz to). Trzeba tylko zainstalować odpowiednie programy, jak np. Adobre Reader do odczytu dokumentów w pdf. A na tablecie można robić wiele innych rzeczy.

Czy w czasach globalnej sieci książki skazane są na zapomnienie? Niekoniecznie…

Jeżeli zamieszczone tu materiały dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na omówienie, które zobaczysz, gdy klikniesz ten odnośnik!

Moim zdaniem większość z nas nigdy nie zrezygnuje z papierowej wersji lektury na rzecz tekstu wyświetlanego na monitorze. Papier elektroniczny może się okazać konkurencją dla klasycznych książek jednak ludzie przyzwyczajeni do zwykłych książek na pewno nigdy o nich nie zapomną…