Dlaczego język Szekspira jest tak istotny? Jak sobie z nim dajemy radę? Ile osób faktycznie się nim posługuje?

Jeśli ktoś przygotowałby zestawienie najistotniejszych umiejętności, to znajomość jakiegoś języka obcego byłaby na tego typu liście na bardzo wysokim miejscu. To nie powinno zadziwiać, ponieważ w dzisiejszym zglobalizowanym świecie to tak naprawdę obowiązek, żeby móc się porozumieć z innymi osobami, zawierać interesy, zawierać nowe znajomości. Nawet jak jesteśmy na wakacjach, to powinniśmy znać choć kilku słów innego języka, by z kimś pogadać.

Jeśli mowa o języku, to faktycznie błyskawicznie przychodzi nam do głowy język angielski. I z pewnością nie ma co się dziwić, bo to właśnie język Szekspira jest dzisiaj najistotniejszy i powinniśmy go znać, jeśli chcemy mieć kontakt z osobami z różnych krajów. Nawet w najdalszych zakątkach najbiedniejszych krajów można się zdziwić, że łapiemy kontakt z jakąś osobą, ponieważ język angielski jest bardzo powszechny. Jeśli ktoś nawet nie uczył się go w szkole, to chociaż warto oglądać telewizję, a tam na pewno będzie coś w języku angielskim.

W Polsce wiele osób uczy się języka angielskiego, przeważnie w dużych ośrodkach miejskich, jak język angielski warszawa|angielski w Warszawie, ale nie tylko, ponieważ język ten jest tak popularny, że i w mniejszych miastach istnieją szkoły językowe, jak angielski Pruszków. Młodzi ludzie, urodzeni już w latach 90-tych najlepiej radzą sobie z tym językiem, lecz to raczej zrozumiałe, gdyż mieli go od początku w szkole, a przecież przez to, iż urodzili się w wolnym kraju, mogli bez problemów nawiązywać relacje ze znajomymi z innych krajów. Pomimo to, inne grupy także sobie nieźle dają radę z tym językiem, ponieważ często jest to język niezbędny w pracy. Wiele wielkich firm, w sumie zdecydowana większość to firmy, gdzie najbardziej powszechnym językiem jest angielski i jeśli planujemy pracować w takim miejscu, to bezwzględnie powinniśmy poznać ten język.

Wiadomym jest, że przydają się także pozostałe języki, więc jak ktoś jest w stanie się tym pochwalić, to jeszcze korzystniej, pomimo to, bez angielskiego ani rusz. Są sytuacje przecież, że ktoś zna przykładowo język węgierski, ale angielskiego już niestety nie, i w takiej sytuacji nie jest już tak atrakcyjny na rynku pracy. Warto więc poznać jak największą ilość języków, ale język angielski to podstawa.