czemu należy uczyć się przez całe życie? Co dzięki temu możemy zyskać, jak nasze życie może się poprawić?

Na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za późno, zdajemy się uświadamiać, gdy spotykamy następne kursy dokształcające, szkolenia i pozostałe typy edukacji. Taka jest właściwie prawda. Nauka powinna trwać przez cale życie, lecz nie taka w postaci szkolnej, jaką przecież nie każdy dobrze wspomina, powinna być natomiast stale obecna w naszych postanowieniach. Właściwie nie mamy nic do stracenia, kiedy poznajemy nowe rzeczy, ponadto, to sprawia, iż umiemy więcej, lepiej sobie radzimy, maksymalizujemy swoje kwalifikacje. I nawet nie jest istotne czy mowa o kursach, szkoleniach czy warsztatach, każda forma dokształcania jest pozytywna i procentuje na przyszłość.

egzamin

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też czy mówimy o czymś takim jak na przykład kursy rysowania czy kursy maturalne w Legnicy, to na myśl pojawiają się same pozytywne myśli. Tym bardziej pojawiają się pozytywne słowa o kimś, kto mieszka w małym mieście lub na wsi i mimo problemów stara się dokształcać – oferta. No tak, te kłopoty to na pewno dojazd do większego miasta, trudności komunikacyjne (czasem ciężko gdzie się dostać), pieniądze, jakie musimy stracić i czas, tak cenny, lecz jednakże przeznaczany na tego typu aktywność. Bardzo fajnym przykładem są uniwersytety III wieku, w jakich zajęcia mają osoby starsze.

To świetny przykład na to, iż na kształcenie nigdy nie jest zbyt późno, a to czy podejmiemy taką próbę zależy jedynie od nas samych. Z innej strony istnieją kursy tworzone dla młodych osób, które miast radować się na taką możliwość nie chcą korzystać z tej formy edukacji. Czemu tak jest?

matura

Autor: jansun
Źródło: http://www.sxc.hu

Niekiedy wynika to z niedopasowania edukacyjnego, nieprzydatności kursów do rzeczywistości rynkowej. W większości jednakże przypadków przeważa inny czynnik, a właściwie brak nawyku uczenia się. Skoro nie zdobywamy go w szkole, bo nauczyciele nie są w stanie nas zachęcić do nauki, nie zdobywamy go w domu, bo nie ma atmosfery naukowej, to trudno samemu się zaprzeć i to odmienić.

Niekiedy konieczne jest pewne wydarzenie, jakaś chęć zmiany życia, niekiedy zaś pasja, którą odkryliśmy zachęca nas, by zapisać się przykładowo na kurs rysowania czy zajęcia w trakcie jakich możemy się nauczyć renowacji mebli.

Przejrzyj ten oryginalny tekst (https://super-edu.pl/korepetycje/biologia/krakow), a przekonasz się, że zawarte w tamtym miejscu wiadomości są niesamowicie ciekawe, ponieważ to zbliżona tematyka, co w tym wpisie.

Możliwości jest wiele, ale najbardziej potrzeba naszego dobrego podejścia.