Nie ważne są prezenty lecz bliskość

Funkcjonujemy coraz szybciej, więc niejednokrotnie się przydarza, że ciężko nam jest na wszystko wyszukać tak dużo czasu jak byśmy pragnęli. Zazwyczaj jest tak, że zajmujemy się najpierw pracą, potem mieszkaniem i w końcu okazuje się, że dla dzieci posiadamy go najmniej.

dziecko

Autor: Laity Lodge Family Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zagłuszyć własne sumienie oraz jednocześnie wynagrodzić swoim dzieciom to, że nie spędzamy z nimi tak dużo czasu jakby chciały, nabywamy drogie zabawki, nowoczesne sprzęty elektroniczne mając nadzieję, że w ten sposób wszystko im nagrodzimy oraz okażemy im własną miłość.

Na pewno interesują Cię inne wiadomości (https://www.rehabilitacje.org/badanie-kierowcow). Z radością zapraszamy Cię do naszego kolejnego artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Musisz jedynie kliknąć w link.

Prawda jednakże okazuje się być taka, że dla pociechy (witryna internetowa) godzina z opiekunek, gdzie ma jego całą uwagę, będzie znacznie ważniejsza. Zazwyczaj dzieci oddałyby wszelkie zabawki za to, aby posiadać 100% uwagi rodzica, chociaż przez parę godzin w tygodniu, bo nic nie zaprocentuje w więzi z pociechą tak bardzo, jak właśnie nasza obecność oraz czas na wysłuchanie go.

Nic nie może być istotniejsze od niego

Jeśli ciągle znajdziemy czas na rozmowę z dzieckiem, kiedy udowodnimy mu że wciąż jest dla nas najistotniejsze, a zupa czy sprzątanie mają czekać, gdyż ono właśnie pragnie nam powiedzieć albo ukazać coś dla siebie ważnego, to możemy być pewni, że nawiążemy z dzieckiem niesamowitą więź.

Dziecko z misiem

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Będzie ono rozumiało, że ciągle ma szansę do nas przyjść, a co się z tym łączy, mamy szansę być pewni, że tak stworzona bliskość, będzie również procentowała w przyszłości, jeżeli dziecko – świat rodziców – będzie do nas przychodziło ze swoimi kłopotami, ale również sukcesami.

Powinniśmy oznaczać granice

Istotne okazuje się być ustawienie dziecka na najważniejszym planie oraz życie jego sprawami, mimo wszystko nie próbujmy być dla dziecka przyjacielem. Ono powinno wiedzieć, że to my wyznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, ma szansę się nam zwierzać, lecz nie ma szansę twierdzić, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej. Jedynie bliskość oraz jasno oznaczone granice mają szansę spowodować, że wychowamy rozsądnego oraz odpowiedzialnego człowieka.