Aranżacja pokoju dziecka, to duże wyzwanie, ponieważ mały człowiek ma inne potrzeby od naszych.

Chwila dy zaczynamy kreować wygląd pokoju naszego dziecka, to ważny czas. Potomek zyskuje swój własny pokój i będzie tam dorastał, bawił się i śmiał. Każdy rodzić chce, aby to miejsce było niesamowite, tak jak ich maluch. Starają się ze wszystkich sił wystroić wnętrze tak, aby było mu tam dobrze.

pokój dziecka

Autor: amy gizienski
Jak dobrze dobrać meble do pokoju dziecka? Najpierw powinno się to wpierw zaplanować – w którym miejscu powinno stać łóżko, gdzie biurko, szafa, regał, a gdzie szafki. W jakim zestawieniu i liczbie umeblować wnętrze oraz co zrobić, aby nie brakło przestrzeni. Trzeba zaplanować ile szafek i półek potrzebuje dziecko lub też zdecydować się na gotową aranżację – więcej opcji dla maluchów. Jeżeli jest pożądane wiele miejsca na książki, zdjęcia, czy pudła, to wspaniałą ideą jest solidny regał. Naturalnie koniecznie musi się tam znaleźć szafa i szafki na ciuchy. Jeżeli dziecko jest większe i chodzi już do przedszkola, to nie powinno w jego pokoiku zabraknąć biurka – to właśnie przy nim będzie robiło lekcje, czytało i rysowało. Komfortowe łóżko to także istotna sprawa, bo tam maluch będzie odpoczywał po męczącym dniu w szkole i wysypiał się do niej (obejrzyj najchętniej wybierane łóżeczka).

Pragnąc odpowiednio dostosować meble, aby służyły nam na lata można do wystroju wnętrza nająć projektanta. Jest on ekspertem w dziedzinie wystroju wnętrza, wie jak idealnie zabudować pomieszczenie, by było stylowe i funkcjonalne. Na pewno doradzi z zakupem mebli. Mimo to nie ważne, czy sami będziemy wybierać meble do pokoju dziecka, czy wspomoże nas w tym projektant, to i tak należy się przeanalizować z jakiego tworzywa i w jakich kolorach chcemy, by one były. Naturalnie do dziecięcych wnętrz zalecane są meble jasne. Dodają one czterem kątom życia i przestrzeni. Za ich sprawą pokój jest jaśniejszy i większy, a to naprawdę pozytywnie wpłynie na rozwój naszej pociechy.

Pokój dziecka

Autor: Flicker
Źródło: Flicker
Nie należy tłamsić przestrzeni w której przebywa dziecko|, gdyż powinno ono czuć się naturalnie, aby mieć możliwość w spokoju się uczyć, bawić i być szczęśliwe. Fundamentalne zasady, którymi należy się kierować kupując meble do pokoju dziecka to: dostosowanie dla dzieci – nie każde meble są tworzone przecież dla nich; praktyczność- tak by pociecha mogła mieć wszystko na wyciągnięcie reki i odpowiednio skomponowany kolor mebli i ścian – doda przestrzeni wyrafinowania i swobody.