Jak wskazują badania dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę

Wakacje, to ulubiona przez wszystkich pora roku, zwłaszcza przez dzieci, które uwielbiają przebywać godzinami na zewnątrz, na zabawie z innymi. A zabawa ta bywa naprawdę wspaniała, wszystko jednakże zależy od tego jak zorganizujemy dzieciakom wolny czas.

Niemowlak i jego zabawki

Autor: Donnie Ray Jones
Problem może wystąpić wówczas, kiedy pogoda nie dopisuje i muszą one przebywać całymi godzinami w domu. Niemniej stosownie dopasowane gry i zabawy spowodują, że i w takich okolicznościach nasze pociechy nie będą narzekały. Dzieci lubią między innymi te zabawy, które przypominają im życie dorosłych. Stąd też przykładowo to dokonały pomysł, by dzieci mogły zorganizować sobie zabawę w sklep i sprzedawanie różnych produktów. W zabawie tej lubią uczestniczyć przede wszystkim dziewczynki, z kolei chłopcy lubią zabawę w „męskie” zawody. Piła dla dzieci będzie więc dobrym rozwiązaniem, gdy chłopcy będą chcieli wykreować dziecięcy zakład stolarski, z kolei jeśli będą chcieli bawić się w zakład naprawczy, najlepiej zakupić skrzynkę z przydatnym narzędziami.

Oprócz zabaw w „zawody” dorosłych (zobacz), maluchy kochają także gry i zabawy grupowe, podczas których mogą ze sobą rywalizować. Ganianie się z innymi, ukrywanie się, czy ciekawe zabawy z piłką, to jedynie przykłady rozrywek, nad jakimi najmłodsi mogą spędzać sporą ilość godzin każdego dnia. Jeśli pogoda na zewnątrz nie sprzyja, spiszą się z kolei gry planszowe, w których można zwyciężyć nad innymi uczestnikami i coś wygrać.

Klocki drewniane, zabawki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Najmłodsi uwielbiają spędzać wolne chwile z rówieśnikami, aczkolwiek nie zapominajmy także, że kochają spędzać czas także z rodzicami, w szczególności, gdy ci na co dzień są zabiegani i nie mają dla najmłodszych zbyt dużo czasu. Rodzice nierzadko unikają zabaw z najmłodszymi, twierdząc, że są na to za starzy albo zakładając, że maluchy powinny się bawić jedynie z rówieśnikami.

Absorbuje Cię kwestia poruszana w tym artykule? Przeczytaj poza tym również inne zbliżone treści – po prostu wejdź tutaj aukcje pojazdów powypadkowych.

Nie jest to jednak korzystne podejście – w tym miejscu przyjdą z pomocą zabawki które uczą. Zabawy z najmłodszymi to świetny sposób na zgłębienie z nimi relacji, na poznanie ich potrzeb i tego w jaki sposób zachowują się w konkretnych sytuacjach. Rodzice mogą w ten sposób lepiej je wychowywać, korygować zachowania, tłumaczyć i wyjaśniać, tym bardziej, że jak pokazują badania najmłodsi najchętniej i najwięcej uczą się właśnie dzięki zabawie.

Zaintrygował Cię taki wpis? To świetnie, jednak kliknij ten link, gdyż dodatkowo mamy też inny tego typu materiał, który warto zobaczyć tu.

Wykorzystajmy to.