Jak wskazują badania dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez zabawę

Wakacje, to ulubiona przez wszystkich pora roku, zwłaszcza przez dzieci, które uwielbiają przebywać godzinami na zewnątrz, na zabawie z innymi. A zabawa ta bywa naprawdę wspaniała, wszystko jednakże zależy od tego jak zorganizujemy dzieciakom wolny czas.

Niemowlak i jego zabawki

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Problem może wystąpić wówczas, kiedy pogoda nie dopisuje i muszą one przebywać całymi godzinami w domu. Niemniej stosownie dopasowane gry i zabawy spowodują, że i w takich okolicznościach nasze pociechy nie będą narzekały. Dzieci lubią między innymi te zabawy, które przypominają im życie dorosłych. Stąd też przykładowo to dokonały pomysł, by dzieci mogły zorganizować sobie zabawę w sklep i sprzedawanie różnych produktów. W zabawie tej lubią uczestniczyć przede wszystkim dziewczynki, z kolei chłopcy lubią zabawę w „męskie” zawody. Piła dla dzieci będzie więc dobrym rozwiązaniem, gdy chłopcy będą chcieli wykreować dziecięcy zakład stolarski, z kolei jeśli będą chcieli bawić się w zakład naprawczy, najlepiej zakupić skrzynkę z przydatnym narzędziami.

Oprócz zabaw w „zawody” dorosłych (zobacz), maluchy kochają także gry i zabawy grupowe, podczas których mogą ze sobą rywalizować. Ganianie się z innymi, ukrywanie się, czy ciekawe zabawy z piłką, to jedynie przykłady rozrywek, nad jakimi najmłodsi mogą spędzać sporą ilość godzin każdego dnia. Jeśli pogoda na zewnątrz nie sprzyja, spiszą się z kolei gry planszowe, w których można zwyciężyć nad innymi uczestnikami i coś wygrać.

Klocki drewniane, zabawki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Najmłodsi uwielbiają spędzać wolne chwile z rówieśnikami, aczkolwiek nie zapominajmy także, że kochają spędzać czas także z rodzicami, w szczególności, gdy ci na co dzień są zabiegani i nie mają dla najmłodszych zbyt dużo czasu. Rodzice nierzadko unikają zabaw z najmłodszymi, twierdząc, że są na to za starzy albo zakładając, że maluchy powinny się bawić jedynie z rówieśnikami.

Absorbuje Cię kwestia poruszana w tym artykule? Przeczytaj poza tym również inne zbliżone treści – po prostu wejdź tutaj aukcje pojazdów powypadkowych.

Nie jest to jednak korzystne podejście – w tym miejscu przyjdą z pomocą zabawki które uczą. Zabawy z najmłodszymi to świetny sposób na zgłębienie z nimi relacji, na poznanie ich potrzeb i tego w jaki sposób zachowują się w konkretnych sytuacjach. Rodzice mogą w ten sposób lepiej je wychowywać, korygować zachowania, tłumaczyć i wyjaśniać, tym bardziej, że jak pokazują badania najmłodsi najchętniej i najwięcej uczą się właśnie dzięki zabawie.

Zaintrygował Cię taki wpis? To świetnie, jednak kliknij ten link, gdyż dodatkowo mamy też inny tego typu materiał, który warto zobaczyć tu.

Wykorzystajmy to.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>