Zrób odpowiednie wrażenie na innych – zatroszcz się o własny image

Każdy z nas jest w jakiś sposób oceniany przez innych ludzi, poza tym my sami także oceniamy osoby, które spotykamy w trakcie swojego całego życia. Dzieje się to świadomie bądź podświadomie, toteż nawet wtedy, kiedy mówimy, iż nie powinno się oceniać książki po okładce, troszkę nie mówimy prawdy, albowiem to, co konkretna osoba „mówi” o sobie niewerbalnie, naprawdę niesłychanie mocno oddziałuje na to, jak odbiera ją środowisko. Sami wobec tego poprzez swój strój, sposób chodzenia, gestykulację jesteśmy w oczach innych ludzi klasyfikowani na setki różnych sposobów.

szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, w jakiej sytuacji jesteśmy, dobrze będzie, jeżeli odnajdziemy się w miarę szybko, dostosujemy do otoczenia, wyczytamy z twarzy ludzi to, jacy są oraz czego mogą od nas oczekiwać. To wszystko to kompetencje miękkie, jakie rzeczywiście dobrze nabyć. Z jakich powodów? Jeśli nie będziemy orientowali się, jak się zachować w konkretnych sytuacjach, nasza pozycja z góry może zostać uznana za skreśloną. Nawet jeśli będziemy pełni pozytywnych chęci, gotowi merytorycznie, dobrze nastawieni, to bez wiedzy odnośnie do procesów zachodzących w ludzkiej psychice nigdy tak właściwie nie nauczymy się, w jaki sposób zdobywać sukces w relacjach między ludźmi.

Źródło –

Nie możemy zanegować, że charakter interpersonalny ma zarówno spotkanie z wyjątkową dziewczyną czy przystojnym chłopakiem, jak również pierwszy dzień w nowej pracy, odwiedziny u przyszłych teściów lub załatwianie spraw przez studentów w dziekanacie. Te wielorakie uwarunkowania powodują, że wcielamy się w przeróżne role i dopiero wtedy, kiedy zgadniemy, w jaki sposób powinniśmy w określonej roli wyglądać, będziemy potrafili elastycznie dopasowywać się do zmieniających się nieustannie wydarzeń.

Nie chodzi w tym miejscu bynajmniej o udawanie kogoś, kim się nie jest! Sedno sprawy tkwi w tym, aby zrobić pozytywne wrażenie, zostając cały czas sobą. Jeżeli będziemy rozumieć, w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, to po prostu pewnego dnia dostrzeżemy, iż nasze relacje międzyludzkie ulegają znacznej poprawie oraz nawet nieprzyjazna zazwyczaj urzędniczka nagle, dzięki naszemu postępowanie, umie załatwić nasza sprawę szybko i nie narzekając.

Nie czekaj, a jeśli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam do tej strony. W tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe wpisy.

Jest to coś absolutnie niezwykłego, zatem też dobrze poćwiczyć swoje kompetencje miękkie. Przydadzą się one zarówno w pracy, jak też w życiu osobistym.