Czapka dla brzdąca – kiedy konieczna?

To czy ją zakładać oraz kiedy, sprawia z reguły mnóstwo emocji – szczególnie pośród naszych babć. Zdarza się, iż sugerują, aby berbeć nosił ją nawet w cieplutkim mieszkaniu.

Jest nadzwyczaj ważnym elementem konfekcji każdego niemowlaka. Owa „wysoka pozycja” jest zrozumiała – przez główkę osesek może stracić aż 40 proc. ciepła! Swoją pierwszą czapkę berbeć dostaje już jako noworodek. Warto także zwrócić uwagę na to, aby dobierać czapeczkę adekwatnie do aury, aby z kolei nie przegrzać potomka. Kiedy więc zakładać, czapki dziecięce zaś kiedy nie?
czapki dziecięce

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli maluch nie ma jeszcze ukończonych 3 miesięcy, lekkie bawełniane okrycie głowy jest obowiązkowe bez względu na pogodę a także porę spaceru. Idzie o to, by nie wystawiać noworodka na przewiewy a w konsekwencji na przeziębienie. Natomiast starszemu dzidziusiowi możesz nie nakładać czapki – jeżeli uznasz, iż będzie mu w niej za gorąco. Najlepiej wybierać naturalne tkaniny. Świetnie sprawdza się bawełna, dlatego że jest nie tylko delikatna, lecz także przewiewna i nie powoduje alergii.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (www.tablicowo24.pl/kategorie/flipchart/) danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Jeśli zdecydujemy się na czapeczkę z wełny, dobrze jest najpierw wypróbować, czy nie będzie smyka „gryzła” w kark.

Kiedy czapka jest troszeczkę chropawa, na zimowy spacer możemy pod nią założyć drugą – delikatną, z bawełny – ażeby ochraniała przed niesympatycznymi odczuciami. Nabywając czapeczkę dla maleństwa, warto brać pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne – zdobienia, acz prezentują się fantazyjnie, mogą być bardzo niewygodne – .

Chcę namówić Cię na autorskie www. To nowiutka witryna, która zawiera masę interesujących wpisów. Miło będzie również, jeżeli zostawisz opinię.

Kiedy bąk leży w wózku, mogą go drażnić, gdyż mogą zasłaniać mu widok czy drapią w szyję. Okrycie głowy na zimę winno dobrze otulać uszy jak też czółko przed wiatrem.