Potomstwo to sens naszego życia, z tym zgodzi się każdy jeden rodzic

To dla nich pracujemy, to im chcemy zagwarantować jak najbardziej luksusowe warunki do życia. Nie jesteśmy w stanie odmówić wielu rzeczy, z bardzo dużą pasją i radością lubimy za to spełniać różne zachcianki swojej pociechy.

rolety

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
sprzęt

Autor: Biuro Kwiatowe Holandia
Kosmetyczka w stylu glamour

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK
Nasza miłość do pociech bywa ślepa – to pewne. Od najmłodszych lat zakupujemy maluszkom jak najbardziej wymyślne zabawki, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które w obecnym czasie okazują się najmodniejsze. Nie szczędzimy pieniędzy na najpiękniejsze ubranka, przepiękny wózek i fantazyjną kołyskę. Nawet nie dopuszczamy takiej myśli, że mogłyby być to sprzęty używane . Nasza pociecha po prostu musi mieć wszystko najlepsze. Zauważcie, drodzy rodzice, że tak od najwcześniejszych lat nauczona pociecha początkowo chce tylko wymarzonej zabawki, w przyszłości te potrzeby wyraźnie zwiększają się.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej szkoła amerykańska wrocław i przeczytaj tam następne fascynujące wpisy. Nie zwlekaj!

Czy jesteście pewni, że za każdym razem będziecie mieć możliwość zaspokoić te potrzeby? Jak nastoletnie już dziecko poprosi o coś o wiele bardziej kosztownego – odmówicie? Pewne tak, gdyż koszt przekroczy możliwości finansowe. Czy nie lepiej więc od najwcześniejszych lat przyzwyczajać malucha do tego, że nie jesteśmy w stanie spełniać każdej jego zachcianki?Niewątpliwie zaoszczędzimy nerwów nie jedynie sobie, lecz i stresu dziecku. Od samego początku przecież wiemy, iż zwiekiem zabawki okazują się się bardziej kosztowne.

Mądra miłość do malucha wcale nie jest łatwa. Rzeczywiście bardzo niewielu rodzicom to się udaje.

Czasami powinno się się jej uczyć niesłychanie długo, lecz niewątpliwie uzbraja nasze dziecko w to, co przyda mu się w życiu najbardziej. Jesteśmy zobowiązani nie wyłącznie dawać, ale również i wymagać czegoś w zamian.