Ochrona naszego dziecka podczas podróży

Kiedy przemieszczamy się autem arcyważne jest bezpieczeństwo. dorośli powinni, bezsprzecznie zakładać pasy, zaś maluchy muszą mieć perfekcyjnie dostosowane siedziska.
Dziś znajdziemy mnóstwo propozycji pewnych fotelików, lecz, jak się nie pogubić?
Testy bezpieczeństwa, pokazują, iż najlepsze foteliki dla najmłodszych, to takie, które są dobrane do ich wymiarów, wagi i wieku.

sklepy internetowe

Źródło: http://www.sxc.hu/
Aczkolwiek wzrost jest najistotniejszy. Poza tym, że fotel powinien być dopasowany do danego malucha, musi również pasować do auta, żeby można było go osadzić równomiernie. Skontrolujmy również certyfikat bezpieczeństwa, które winno być załączone przy każdorazowym foteliku.
Na rynku, dostrzeżemy foteliki mocowane przodem albo tyłem do kierunku jazdy. Jaki jest lepszy? Według badań, dla małych dzieci, najbezpieczniejszy będzie fotelik, który zainstalujemy tyłem do kierunku jazdy. Fachowcy, uważają, iż ta pozycja jest najbezpieczniejsza i powinno się tak przewozić najmłodszych jak najczęściej. Warto zwrócić wzrok, także na foteliki obrotowe, które można obrócić do tyłu lub do przodu. Poza tym najlepiej wpasować fotel, na środku tylnej kanapy. Bezsprzecznie nie na przednim siedzeniu!

lego

Autor: Betsy Weber
Źródło: http://www.flickr.com
dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Często, nie zdajemy sobie sprawy, że foteliki, mogą mieć także okres ważności.

Ten tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź też pozostałe polecane treści, ponieważ wydają się być równie ciekawe i pochłoną Cię zupełnie.

Użytkowane latami odkształcają się, a części rozgrzewane przez słońce zatracają swoje cechy.

W końcu pozostaje wybrać kolor, gdy chodzi o utrzymanie czystości, sprawdzi się stanowczo czarny.
A gdy posiadamy już odpowiedni fotelik, potrzebujemy zatrzasnąć pasy sobie i dziecku i ruszyć w świat.