Jak w ciekawy sposób zająć dziecku jego wolny czas, a przy sposobności czegoś je nauczyć?

dzieci niezwykle lubią malować. Czy chodzi o specjalne książeczki do kolorowania kupione w kiosku, czy też aplikacje znalezione na stronach Internetowych. Do tych papierowych potrzebne są przykładowo pędzle oraz kredki.

Malowanki dla dzieci wymagają specjalistycznych arkuszy papieru z konturami bohaterów lub scenerii i przyborów do pomalowania. Lecz nie zawsze, ponieważ istnieją także internetowe kolorowanki, do których nie potrzeba żadnych akcesoriów.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która także Cię się spodoba.

To akurat one czynią, że nasze potomstwo lepiej się może uczyć oraz prościej i prędzej przyswaja materiał szkolny. Takie książeczki do kolorowania są świetnymi ćwiczeniami zdolności manualnych. Potomstwo zazwyczaj nie od razu jest zdolne trzymać się wytyczonych linii oraz prosto kolorować cały wyznaczony widok. Z każdym obrazkiem zdobywa jednak coraz więcej doświadczenia oraz jeszcze lepiej kontroluje ruch dłoni. A stąd już blisko do lekcji pisania. Wymóg dłuższego koncentrowania się na realizowanej aktywności pozwala dziecku rozwijać umiejętności intelektualne.

ubiór

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Malowanki potrafią także kształcić. Przede wszystkim mogą pomóc dziecku zapoznać barwy oraz wzory. Postaci na obrazkach do kolorowania są często pokazane w konkretnych sytuacjach, a same książeczki do kolorowania mogą opowiadać pewną historię. Pozwala to potomstwu zapoznać się ze światem, rozbudowuje jego wiedzę i umysł.

Czyżby nasza aktualna publikacja spodobała Ci się tak wyjątkowo, że chcesz przejrzeć inne? To świetnie! Zatem zapraszamy na świeżą stronę.

Książeczki do kolorowania to nie tylko obrazki.

W dużej liczbie publikacji są proste ćwiczenia, takie jak rysowanie obrazka poprzez połączenie punktów czy malowanie elementów konkretnej sceny odpowiednimi barwami. Zadania tego rodzaju to idealne przygotowanie do późniejszej nauki matematyki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>