Jakie zabawki nabywać dzieciom?

Maluchy lubią zabawki, jednakże ich kupno stanowi dla wielu rodziców niemałe wyzwanie.
Pragną, ażeby zabawki spełniały rolę edukacyjną, lecz jednocześnie jest dla nich ważny estetyczny aspekt rzeczy, którymi zabawiają się ich dzieci.

Laktator elektryczny

Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
rozwiązanie

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com

Jakiego rodzaju zabaweczki edukacyjne dla maluchów godne są polecenia? Czy rzeczywiście należy kupować inne zabawki dla dziewczynek, a inne zabawki dla chłopców?
Zabawki dla dzieci nie powinny być jedynie ciekawe wizualnie.

Poszukujesz wiarygodnych wiadomości na ów temat? Pragniemy poinstruować Cię, że właśnie je odkryłeś. Należy tylko najechać na łącze do wpisu.

Powinny także spełniać surowe wymogi bezpieczeństwa. Obiekty powinny nie jedynie kształtować wyobraźnię, motorykę i funkcje poznawcze, ale także nie stanowić zagrożenia dla dziecka. Nabywając zabawki, zwróć uwagę na to, czy nie posiadają drobnych części, które maluch może połknąć, włożyć do nosa albo ucha. Także niedokładne wykonanie zdyskwalifikuje zabawkę.

dzieci

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to naturalnie lalki.

Emocjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego artykułu – on także jest godny zainteresowania.

Wielu rodziców nie zdaje sobie jednak sprawy z edukacyjnej funkcji zabawy lalkami. Dziewczynki uczą się rozbierania oraz ubierania, a również kształtują zdolności motoryczne poprzez manipulowanie niedużymi ubrankami. Ponadto dziewczynki uczą się zachowań społecznych poprzez zabawę z innymi dziećmi. Nie znaczy to jednakże, że lalki są wyłącznie dla dziewczynek. Wielu z chłopców uwielbia przebierać lalki oraz bawić się w domek, a niejedna dziewczynka chętnie ściga się resorakami. Zabaweczki sprawiają dzieciom ogrom radości.

Mogą one godzinami zabawiać się jednym przedmiotem, zaś ulubiony miś przeważnie towarzyszy dziecku nieomal wszędzie. Zakup doskonałej zabawki nie jest nadto trudny, wystarczy zastosować się do naszych porad.