Opieka nad szkrabami to wyjątkowo trudne zadanie – musimy podejść do niego odpowiedzialnie

Jest znaczna grupa osób, które bardzo kochają pociechy. Zajmują się nimi z oddaniem i nigdy nie tracą cierpliwości. Natychmiast można zauważyć to po ich odnoszeniu się do dzieciaczków.

Źródło: flickr.com
łóżko dziecięce

Autor: happy_serendipity
Opieka nad dziećmi w przedszkolu bywa absorbująca, ponieważ są to żywe srebra – mają niespożytą energię i wszędzie ich pełno. Opiekun musi mieć oczy dookoła głowy i przewidywać wszystkie niebezpieczne konsekwencje przeróżnych dziecięcych zamiarów. Natomiast opieka nad dziećmi w wieku przedprzedszkolnym jest pod pewnymi względami jeszcze cięższa, ponieważ niektóre oseski mają wtedy jeszcze kłopoty z wyraźnym wysławianiem się lub meble do żłobka samodzielnym korzystaniem z toalety. Maluchy w tym okresie życia są już również bardzo ruchliwe i trudno im się skoncentrować na jednej czynności dłużej niż przez kilka minut. W tym momencie nasza kruszyna jest jeszcze za młoda na przedszkole, ale możemy zastanowić się czy dobrym planem nie byłby może klub malucha. Przyjmuje się tam szkraby w wieku od 12 miesięcy do 3 lat. W klubie nasz szkrab może być maksymalnie 5 godzin dziennie, zatem będzie to świetne rozwiązanie dla kobiet, które po urlopie macierzyńskim wróciły do pracy na niepełny etat. Klub malucha sprawi, że nasza latorośl nauczy się funkcjonować w grupie. Będzie to spory plus dla jej rozwoju społecznego, zwłaszcza jeśli nie ma rodzeństwa.

Kilka godzin każdego dnia to prawidłowo wyważony czas pomiędzy zabawę z rówieśnikami i kontaktem z mamą, który pozytywnie wpływa na emocjonalny rozwój każdego maluszka.