Mamy wiele zawodów na świecie, które są bardzo obciążające psychicznie i powinniśmy podziwiać osoby, które działają w tych realiach

Są takie specjalizacje, które bywają niezwykle stresujące. Zazwyczaj chodzi o te, które decydują o ludzkim życiu albo zdrowiu. Wówczas każdy z pracowników musi wykazywać się dużą dawką współczucia i kierować się kodeksem moralnym.
Jeśli popatrzymy na tak zajmujące profesje jak prawnik czy pielęgniarka albo prokurator oraz strażak, to od razu możemy zrozumieć, że są to profesje związane z dużą odpowiedzialnością.

akt - dziecko

Autor: Adam Tas
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej dlatego, że ludzie mają kontakt z drugim człowiekiem i niejako mają jego los w swych rękach. Wobec tego najistotniejsza wydaje się być wtedy etyka zawodowa. By temu lekarzowi lub sędziemu chciało się pochylić nad sytuacją chorego albo skazańca i aby uczynił to, co możliwe, by go uratować.

Jeśli czytasz niniejszy tekst, to na pewno jest on dla Ciebie bardzo interesujący. Tu ponadto znajduje się notka spod linku, która ma podobne zagadnienia.

Etyka związana jest także niejako z uczciwym traktowaniem uczniów. Mowa w tym momencie o etyce w szkolnictwie i mało istotne czy jest to nauczyciel w liceum czy profesor na uczelni wyższej. Zbiór norm postępowania powinien być respektowany przez każdego i nie powinno się stwarzać od niego żadnych odstępstw. Jeżeli ktoś go nie stosuje, to znaczy, że źle się dzieje w jego głowie i po długim czasie pracy dopadło go pewnie zmęczenia lub znieczulica.

Wtedy jedynym ratunkiem jest zrobienie sobie dłuższej przerwy i zastanowienie się nad tym, czy na pewno ma się zamiar powrócić do wyuczonego zajęcia. Zawsze jest czas, by zmienić swoje życie – przeprowadzić się w Sudety i prowadzić pensjonat.