Pielęgnacja niemowlaka: kąpiemy, przewijamy, obcinamy paznokietki

Ciało oseska wymaga szczególnej troski i subtelności. Pomieszkując w brzuszku mamy, dziecko nie wymagało żadnych pielęgnacyjnych zabiegów.

Po narodzinach higiena jest nieodzowne.
Takowe maluchy wymagają szczególnie czułej opieki. Pieluszki powinniśmy zmieniać nawet paręnaście razy na dzień, każdorazowo po zrobieniu kupki jednakże nie rzadziej, niż raz na trzy godziny. Rodzice powinni zwracać uwagę na wygląd pupki ich maluszka, ażeby nie doszło do odparzeń.

Nie rezygnuj – kontynuuj poznawanie pochłaniających Cię wpisów. Znajdziesz ich stosunkowo dużo na naszej następnej witrynie. Zachęcamy!

Sama zmiana pieluszki to nie wszystko. Skórę, a szczególnie wszelkie zagłębienia, trzeba dokładnie oczyszczać. Idealnie sprawdzają się chusteczki nawilżające. Nie warto jednakże nabywać ich na zapas. Może okazać się, iż skóra naszego dziecka odpowie alergią.

Jeżeli poszukujesz zajmujących informacji na omawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona (https://www.mammamed.pl/), na której odnajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.

W czasie oczyszczania pupki trzeba pamiętać o zachowaniu należytego kierunku u dziewczynek, zaś u chłopców o nieodciąganiu napletka.

maluchy

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com

Kąpiąc niemowlaczka zaczynamy od przyszykowania akcesoriów koniecznych w trakcie ablucji: mydełka bądź żelu do mycia ciałka, szamponu, balsamu nawilżającego, szczotki do włosów, kremu przeciw odparzeniom, a także szlafroczka, świeżej pieluszki jak też czystego ubrania. Następnie nalewamy wody do wanienki. We wnętrzu, w jakim myjemy niemowlę, powinno być ciepło. Temperaturę wody kontrolujemy przeznaczonym do tego ciepłomierzem. Perfekcyjną temperaturą jest 37ºC. Spód wanienki dobrze jest wyłożyć tetrową pieluszką.

Następnie rozbieramy bobasa – zdejmujemy ubranie oraz pieluchę, a w wypadku kupki myjemy pupę wodą z mydłem przed włożeniem dzidziusia do wanny. Dziecko musi być podtrzymywane pewnie i stabilnie.