Jak ekonomicznie skompletować wyprawkę dla bobasa?

Spodziewasz się dziecka, lecz nie posiadasz dość pieniędzy, aby zakupić wszystko, czego potrzebuje nowy człowiek? Mamy garść porad, w jaki sposób nie zbankrutować, szykując wyprawkę niemowlęcą.

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Wózeczek, fotelik do samochodu, chusta albo nosidło, materacyk, karuzelka, piernaty, ubranka niemowlęce, gryzaczki, butelki, smoczek – lista przedmiotów do wyprawki niemowlęcej zdaje się nie posiadać końca. Przechodzą przez to wszelcy rodziciele, jacy spodziewają się dziecka.

W tym artykule są niezwykle fascynujące informacje, ale gdy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj także inne dane, które są dostępne tutaj.

Nie wszyscy mają jednak dosyć pieniędzy (bądź ochotę, by je wydać), ażeby nabyć całą wyprawkę, z której dzidziuś szybko wyrośnie. Oto nasze pomysły, jak zgromadzić potrzebne rzeczy dla dziecka, nie niszcząc budżetu domowego! Będziesz zdziwiona, ile kobiet z Twojego otoczenia ochoczo pozbędzie się skarbów po swych maluchach.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/dogo-dental/) koniecznie, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej także Ci się spodoba.

Zrób wywiad pośród koleżanek bądź kobiet ze swojej rodziny po czym spytaj, czy mogą Ci coś pożyczyć bądź darować. Wielka szansa, iż w ten sposób dostaniesz minimum część potrzebnych rzeczy, przykładowo wózek, ubranka oraz zabawki. Jeżeli nikt taki nie przychodzi Ci do głowy, skreśl post na portalu społecznościowym bądź wyślij zbiorczego maila do znajomych pań z prośbą o pomoc.

ubranka niemowlęce

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy pożyczasz ubranka niemowlęce oraz boisz się, że za kilka miesięcy nie będziesz pamiętała, które powinnaś oddać, zrób na metkach kropki niezmywalnym pisakiem. Możesz także rozłożyć je na podłodze w zestawach po parę sztuk i zrobić im zdjęcia.

Odzienia dla niemowląt potrafią być tak śliczne, iż widząc wystawę pełną malusieńkich bucików, rozkosznych przytulanek, wiklinowych kołysek, ma się chęć wykupić cały market. Z drugiej strony, warto sobie zadać pytanie ile czasu owe wspaniałe obiekty nam posłużą oraz czy warto inwestować w przedmioty, z którymi już za kilka miesięcy nie będzie wiadomo co zrobić.