Informacje na temat rekrutacji do przedszkoli znajdujących się na terenie Wrocławia

Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.
Obecnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania każde chętne dziecko w wieku 3-6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko powinno mieć zapewnione miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maks. o 3 km. Jeśli odległość ta jest większa, gmina powinna zapłacić rodzicom czy opiekunom za przejazdy. Już teraz jednak wiadomo, że z powodu zmian w oświacie m.in. we Wrocławiu może być trudność ze znalezieniem miejsca w placówce dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, iż część z dzieci została w przedszkolach. W 2017 roku w przedszkolach będzie trzeba zatem zmieścić aż cztery roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Na dodatek zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu likwidacji gimnazjów. Jeśli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław będzie musiała dofinansować placówkę, która zorganizuje u siebie brakujące miejsca. Za co przyznawane są punkty do rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?
salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław tak samo jak pozostałe miasta przyznaje najwięcej punktów dziecku, którego oboje rodzice pracują, prowadzą firmę czy studiują.

Jeśli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj na stronie kolejne wiadomości. Trzeba kliknąć w ten link.

Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka i będącym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednakże bez względu na punkty w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z rodzin wielodzietnych, dzieciom niepełnosprawnym czy posiadającym niepełnosprawnego rodzica, a także dzieciom wychowywanym przez samotne matki czy ojców.

Jeżeli przedstawiony w tym miejscu wpis jest dla Ciebie ciekawy, kliknij tu, gdyż na pewno warto zobaczyć również (http://www.pischool.pl/angielski/) również inny analogiczny tekst.

Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.