Sposoby przedłużania włosów oraz korzyści i zagrożenia tej usługi

Większość osób zgodzi się z twierdzeniem, że włosy są najlepszą ozdobą każdej kobiety, jak również w jakimś sensie jej wizytówką. To, jak wyglądają włosy kobiety udowadnia, czy dba ona o siebie i troszczy o swój wygląd.

Jest to również bardzo dobry znak stanu zdrowia człowieka. Praktycznie od najdawniejszych czasów panie pragnęły posiadać okazałe i bujne włosy, które robiłyby wielkie wrażenie na innych. Z drugiej strony jednak sporo pań potrzebuje częstych zmian uczesania, których może niekiedy żałować. Dość często zdarza się, że panie żałują radykalnego ścięcia włosów. Obecnie jest jednak na to sposób. Przedłużanie krótkich włosów od wielu lat nie jest wyłącznie marzeniem, a realną możliwością. Zabieg przedłużania wykonywany jest na dzień dzisiejszy przez właściwie każdy zakład fryzjerski. Trzeba jednak liczyć się z wielkimi kosztami z tym związanymi. Istnieje dużo różnych sposobów tego zabiegu, od których również zależy cena. Oprócz tego efekt finalny zabiegu uzależniony jest również od gęstości i długości posiadanej fryzury. Zabieg tego rodzaju ma sporo zwolenniczek, ale i duże grono pań przeciwnych.
opiekun

Autor: Mike Licht
Źródło: http://www.flickr.com
przedłużanie krótkich włosów

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
raczkujące dziecko

Autor: J N
Źródło: http://www.flickr.com
Metody nieinwazyjne i niebezpieczne
O przedłużaniu fryzury można poczytać w różnych źródłach. Większa część z nich podkreśla, że zabieg tego rodzaju posiada zarówno sporo zalet, jak i wad. W pierwszej kolejności sposoby najbardziej kosztowne i najbardziej czasochłonne najczęściej są najmniej inwazyjne.

Czyżby nasz tekst przypadł Ci do gustu? Zaloguj się zatem na naszą inną stronę – tam można zobaczyć tutaj następne atrakcyjne wątki.

Ważnym czynnikiem jest także trwałość, bowiem większej części kobiet zależy na rezultacie trwającym przez wiele tygodni. Występują jednak także kobiety, które potrzebują zabiegu na jeden raz, przykładowo na wyjątkowe okazje. Wówczas wykonuje się przedłużanie tak zwaną metodą clip-in.

Możliwe niebezpieczeństwa
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by nie wybierać zabiegu przedłużenia włosów, jeżeli swoje włosy ma się słabe i skłonne do wypadania. W takim przypadku bowiem niebezpieczeństwo powstania uszkodzeń wzrasta.

Generalnie większość profesjonalistów pod tym względem podkreśla, że przedłużanie włosów wybranymi metodami może być przyczyną miejscowego wyłysienia. Z tego też powodu wiele kobiet obawia się takiego zabiegu. Skutki tego rodzaju pojawiają się jednak z reguły rzadko.