Pierwsze zakupy dla dziecka- jakie rzeczy należy nabyć na wstępie

Gdy spodziewacie się maluszka i po raz pierwszy wybierzecie się do sklepu z artykułami dla niemowląt, możecie doznać mniejszego lub większego zawrotu głowy. Bez listy się nie obejdzie! Sprawdźcie co musi zawierać wyprawka dla niemowlaka.

Akcesoria dla dzieci

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Waszym pierwszym nabytkiem będą pewnie ubranka. Przy ich wyborze musimy mieć na uwadze, by ubranka były uszyte z dobrej jakości bawełny. Dla noworodka przyda się około 5-7 zestawów, takich jak np. body na krótkim i długim rękawem, pajacyki, śpiochy a także kilka ciepłych kaftaników, skarpetek, dwie pary rękawiczek i czapeczek. Zwróćcie uwagę na rozmiar – najlepiej kupić ubranka w różnych rozmiarach od 50 do 62. Wtedy jest szansa, że ubranka będą dobrze dopasowane.

Pamiętajcie, że niemowlaki rosną błyskawicznie, więc choć urocze wzory są dużą pokusą to nie ma co przesadzać z ilością ubranek. Z kolei ilość pieluszek to już zupełnie dowolna kwestia. Większy zapas z pewnością nie pójdzie na marne! Możemy wybrać pieluszki flanelowe lub jednorazowe. Nawet jeśli jeśli do przewijania dziecka będziecie wyłącznie używać drugiego rodzaju, to pieluszki flanelowe – – przydadzą się do wycierania dziecka chociażby podczas karmienia piersią. Warto zatem kupić kilka tradycyjnych pieluszek ze względu na rozmaite możliwości ich zastosowania! Jeśli dziecko przyjdzie na świat w zimą przyda się też kombinezon, który zabezpieczy przed mrozem.

Konieczny jest także kocyk – najlepiej jeden ciepły i jeden z cienkiego materiału. Rożek dla noworodka pomoże przygotować go do snu i ułatwi utrzymanie właściwej pozycji. Nie możemy zapomnieć także o niezbędnych kosmetykach i środkach do pielęgnacji. Poza tym dobrze jest porozmawiać z pediatrą przed urodzeniem dziecka w sprawie przygotowania apteczki dla niemowlaka. Niezbędne są również akcesoria takie jak: nożyczki do paznokci, mięciutka szczoteczka do włosów, butelki dla noworodka, mata do przewijania, wanienka, myjki frotte i miękkie ręczniki z kapturkiem. Większe zakupy obejmują oczywiście łóżeczko i wózek. Przyda się kołderka, poduszka typu klin, trzy prześcieradła, materac i podkłady ochronne. Warto kupić także smoczek uspokajający – zwrócić uwagę na kształt i materiał z jakiego wykonany jest produkt.

Podobny ciekawy materiał jest przedstawiany tu, więc sprawdź na portalu (https://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/148-griptape) i upewnij się, co przeczytasz tutaj. To również powinno być dla Ciebie zajmujące.

Inne smoczki przeznaczone są dla noworodków a inne dla starszych dzieci (podobnie jest z butelkami). Warto przemyśleć też zakup pozostałych produktów do opieki nad dzieckiem takich jak laktator, podgrzewacz do butelek, czy zawieszka do smoczka. Taka zawieszka do smoczka nie tylko jest przyjemnym gadżetem, ale przede wszystkim ułatwi zachowanie odpowiedniej higieny smoczka smoczka.

Dzięki sporządzeniu odpowiednie listy zakupów zyskacie pewność, że Waszemu dziecku niczego nie zabraknie a tym samym unikniecie niepotrzebnych kosztów.