Butelka antykolkowa. Czy naprawdę pomaga zwalczyć kolkę?

Jedni sądzą, iż to kapitalne antidotum na brzuszkowe problemy osesków. Inni, że jest to tzw. „pic na wodę”.
Czy butelki antykolkowe rzeczywiście dopomagają ograniczyć tą dokuczliwą uciążliwość, którą jest niemowlęca kolka? Rodziców wypatrujących magicznego medykamentu na kolkę muszę zawieść – nie ma jednego jak też skutecznego antidotum na tę niemowlęcą uciążliwość.

metoda
Z jakiego powodu? Ponieważ, mimo wielu badań oraz ogromnego postępu medycyny, powody kolki niemowlęcej pozostają dalej dużą tajemnicą. Istnieje zarówno wiele hipotez na jej temat, jak i przeróżne preparaty i metody radzenia sobie z nią.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku pokrewnego portalu? To właśnie tam znajdziesz uzupełniające informacje dotyczące opisywanej tu tematyki.

Na nieszczęście to, co sprawdzi się w wypadku jednego maluszka, niekoniecznie przyniesie ulgę drugiemu. Aby ulżyć niemowlęciu, zdesperowani rodziciele szukają cudownego remedium. Jak się zdaje, dopomóc może butelka antykolkowa. Jej wytwórcy perswadują, iż wpływa na zmniejszenie stopnia rozdrażnienia szkraba jak też częstotliwość występowania kolek.

Istnieje mnóstwo metod radzenia sobie z tą przykrą dolegliwością. Od bujania na rękach, przemieszczania w wózku, poprzez ablucje w ciepłej wodzie, masaż brzuszka, po rozmaitego rodzaju herbatki ziołowe jak też preparaty farmakologiczne. Gdy mama karmi piersią, powodu możemy szukać w jej diecie. Warto na jakiś okres zrezygnować z potraw nabiałowych, ostrych sosów bądź komponentów powodujących wzdęcia oraz skontrolować, czy kolka nie ustępuje.

Zainteresował Cię nasz post? W takim razie wejdź w link do serwisu ortodonta kraków i ciesz się innymi faktami. W razie jakiś wahań – odezwij się do nas.

Bardzo często stosowanym sposobem jest również stosowanie do karmienia potomka specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> sprawdź.

Butelki tego rodzaju różnią się od zwyczajnych butelek tym, iż posiadają dodatkowy system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzyków powietrza do mleczka. Takie butelki jak także rozluźniający płyn do kąpieli zakupisz w sklepie on-line. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj – nawet pomocna strona, warto zajrzeć.