Praktyczne porady w temacie aranżacji pokoju dla dziecka

Aranżacja pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie dla rodziców, jako że chcą oni oczywiście, żeby pokój ten wyróżniał się pośród pozostałych i był miejscem wypoczynku i zabawy dla dziecka. Rzecz jasna istnieje co najmniej kilka kluczowych wskazówek, które możemy uwzględnić w czasie aranżowania pokoju dziecięcego.

Po pierwsze, powinno się pokój dostosować do płci i wieku dziecka. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy kolory ścian i mebli odgrywają w tej sytuacji kluczową rolę – do dziewczęcego pokoju korzystne będą takie kolory jak różowy, żółty, biały, z kolei do pokoju chłopięcego: niebieski, brązowy lub zielony.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zatem zobacz ponadto to, tu także zamieszczono wyłącznie świetne informacje (https://damnet.pl/47-szezlongi), które na pewno Cię zaciekawią.

Oczywiście,

Mały uczeń

Autor: Jenny Lee Silver

nie muszą być to ściany w jednym odcieniu – jak najbardziej mile widziane są tapety w dziecięce motywy takie jak kotki, kwiatki, czy baloniki.

W sprzedaży dostępny jest jeśli o to chodzi rozległy asortyment. Podobnie jest w przypadku fototapet, które również warto uwzględnić, chociaż najlepiej sprawdzą się w pokoju już starszego dziecka. W pokoju dla dzieci powinny znaleźć się wszelkie wymagane meble, czyli kanapa do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą możemy zastąpić koszami na zabawki), a także, jeśli nasze dziecko jest w wieku szkolnym – biurko i miejsce na książki. Rzecz jasna, pokój taki musi być przy tym udekorowany – dekoracja (fototapety z efektem głębi) może dotyczyć nie tylko ścian, ale także zasłon, czy pościeli. W tym przypadku sprawdzą się produkty przedstawiające ulubione motywy dziecka – przykładowo pościel ze zdjęciem ulubionego bohatera. Warto przy tym zadbać, aby w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeżeli na przykład nasze dziecko uwielbia wodę i rybki, warto by pokój pomalować w tonacji błękitnej i zaopatrzyć się w zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne podobne wzory. Warto również postawić na biurku lub szafce morskie ozdoby. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecko wraz z wiekiem zmienia swoje upodobania, stąd też będziemy zmuszeni przemeblowywać pokój dziecka co jakiś czas. Warto brać pod uwagę pierwsze sygnały od dziecka pod tym względem. Będzie nam ono akcentować, że znudziło mu się już wyposażenie pokoju, a wówczas za pomocą kilku niewielkich zmian będzie można dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. pościel i fototapetę.