W twoim życiu pojawi się dziecko – zobacz, co warto nabyć, aby pierwsze tygodnie nieokazały się stresujące

Kiedy na świecie zjawia się dziecko, spora część mam pęka z dumy i w tym samym momencie uświadamia sobie największy strach – czy da sobie radę? I choć odkąd kobieta dowiaduje się o ciąży, stara się na ten ważny dzień przygotować, nie ma mocnych, aby się nie stresowała. Jak temu zaradzić?

A czy w ogóle się da? Wydaje się, że nic nie może pokonać emocjonalnej obawy. Można jednak starać się go ograniczyć. Jak to uczynić? Nabyć wszystkie rzeczy, które następnie będą ogromną pomocą. Należy zawczasu jak najwięcej poczytać w temacie ciąży, niemowlaka, porodu, pierwszych tygodni w domu. A kiedy zbierze się istotne informacje, należy pójść na zakupy.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna dentysta wilanów też na pewno przypadnie Ci do gustu!

Nie ma zbyt dużego znaczenia, gdzie się ich dokona – sklepy stacjonarne czy e-sklepy. Przemysł produktów dla dzieci jest w tej chwili w naszym kraju bardzo rozwinięty i bez żadnych problemów można każdą rzecz zdobyć (gdzie czasy Polskiej Republiki Ludowej, gdy walczyło się uparcie o każde śpioszki czy rajstopki?; całe szczęście przeminęły i miejmy nadzieję – przenigdy nie powrócą). Jest parę rzeczy, które należy zakupić wcześniej. To między innymi rogale do karmienia, smoczek (dzisiaj istnieją 2 szkoły – jedna zaleca smoczki, druga wręcz przeciwnie; na którą opcję się nie zdecyduje, warto kupić choć jedną sztukę i mieć w komodzie pod ręką; często, gdy niemowlak płacze, bierze się każdy środek), odsysacz, podgrzewacz do butelek.

Matka z dzieckiem, poduszka Cebuszka

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby

Wymienione rzeczy warto kupić bez względu na to, czy planuje się karmić z piersi czy z butelki. Bywa, że z przeróżnych powodów, należy zmienić zdanie. Jeżeli przyszła mama zaplanowała, iż będzie żywić dziecko pokarmem naturalnym, rogale do karmienia, przydadzą się nawet wtedy, kiedy będzie musiała sięgnąć po butelkę. Posłużą także do wygodnego położenia dzieciątka. Identycznie z podgrzewaczem – jeśli nie pokarm naturalny wcześniej ściągnięty, będzie można podgrzać herbatkę na wzdęcia. Zresztą i sama butelka nie jest równoznaczna ze sztucznym karmieniem – ściągnięty z piersi pokarm trzeba czymś następnie podać. Warto się zawczasu przygotować chociażby przez tego typu zakupy – zobacz smoczki Lipinipi na Z pewnością staną się niezbędną pomocą i sprawią, że kobieta zacznie być spokojna. A wtedy – tylko cieszyć się maleńkim dzieciątkiem.