Pomocne wskazówki w pielęgnacji dziecka, czyli wybór dodatków dla noworodka.

Nieraz przyszli opiekunowie stają przed wyborem wyprawki dla dziecka. Technologia jednak idzie do przodu jest wiele nowoczesnych, przydatnych urządzeń. Zdecydować się na nie czy może ulec starodawnym przedmiotom? Na różnych stronach internetowych możemy przeczytać mnóstwo wskazówek dotyczących przedmiotów, drobiazgów czy wyprawek dla noworodka. Czy w wyprawce powinny się pojawić pieluszki tetrowe czy jednokrotnego użytku?

Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy uważają, że te drugie to strata pieniędzy, gdyż szybko się kończą i nie można ich użyć po raz drugi. Jednakże na pewno mają wiele innych korzyści, dzięki czemu pociecha może czuć się komfortowo. Skoncentrujmy się teraz jednak na pieluszkach tetrowych. Do czego możemy je wykorzystywać? Pieluszki te możemy zastosować podczas karmienia malucha. Ubieramy ją na ramię, gdy bierzemy maluszka do odbicia. Mamy wówczas ochronę przed możliwym ulaniem się i tym samym maluszek nie muska bezpośrednio naszego stroju co jest bardziej higieniczne.

Jest bardzo miękka dla noworodka, służy więc do wycierania noworodka, gdy za dużo się ślini lub ubrudzi podczas jedzenia. Świetnie sprawdza się też jako ochrona przed promieniami słonecznymi. Przepuszcza powietrze, więc nie musimy się zamartwiać, że bobas się spoci. Dawniej pieluszki te używane były jak dzisiejsze pampersy tylko do wielokrotnego użytku, wystarczyło tylko wyczyścić. Oprócz pieluszek tetrowych w wyprawce dla dziecka powinny się znaleźć otulacze,które można kupić w tym sklepie internetowym. Służą najczęściej do otulania przed snem. Dzięki nim bobas w mgnieniu oka i spokojniej zaśnie. Nadają się też podczas zmieniania pieluchy jako maty, na których możemy położyć bobasy. Podobnie jak pieluszki chronią przed słońcem i wiatrem podczas spaceru.

W pochmurne dni służą jako kocyk.

Publikowany tekst niesłychanie Cię interesuje? To zobacz również inne pomocne teksty (http://www.pischool.pl/kursy_dla_firm/), które mają ogromnie ciekawe dane – wciągną Cię całkowicie.

Otulacze dobrze sprawdzają się też na wycieczce. Dla ruchliwych bobasów służą jako kokon, a dla większych będzie to kocyk podróżny. W przeciwieństwie do tradycyjnych kocyków, nie zajmują one wiele miejsca, dlatego są łatwe w transportowaniu i zmieści się w każdej walizce. W sytuacji, gdy matka nie czuję się komfortowo karmić piersią w miejscu ogólnodostępnym . Otulacz jest na tyle duży, by opiekunka mogła się przykryć razem z dzieckiem i czuć się swobodnie podczas karmienia. Jak widzimy, na rynek wchodzi wiele nowości, które można wykorzystać w tworzeniu wyprawki na bobasa. Pamiętajmy, że powszechnie nie oznacza złe. Posłuchajmy naszych rodziców skoro mają większe doświadczenie. Kupując coś, co ma więcej korzyści, można nie wyrzycac pieniędzy w błoto i być zadowolonym z wyboru.