Z jakiego powodu należałoby wysyłać dzieciaki na szkolne wycieczki?

Każdy wie, że podróże kształcą. Odwiedzamy nowe miejsca, poznajemy innych ludzi. Duża część z nas jeździła na szkolne wycieczki, które odbywały się w czasie roku szkolnego. Była to doskonała możliwość, żeby odpocząć od lekcji i spędzać czas z rówieśnikami z daleka od szkolnych murów.
Wyjazd do jakiegoś muzeum czy kopalni złota, to dla dzieci duża dawka nauki, której nie doświadczyłyby tak szybko i z taką przyjemnością, jak właśnie jeżdżąc na wycieczki szkolne.

przewijak

Autor: Koo-di
Źródło: Koo-di
Impreza firmowa

Autor: Tech Cocktail
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej mówiąc nauka przez zabawę jak się patrzy. Każdy rodzic i każdy wychowawca musi mieć taką świadomość. Mogą to być wycieczki zagraniczne albo po kraju, w czasie których wszystkie dzieci zdobywałyby wiedzę z zakresu geografii czy też biologii. W naszym kraju są różne parki Krajobrazowe czy Centra Techniki, w których duża dawka często dosyć specjalistycznej wiedzy jest przekazywana w niezwykle prosty oraz interesujący sposób. Trzeba pamiętać, że w programie jednej wycieczki, np.

Musisz mieć świadomość, że nasza strona www może pomóc Ci w zgromadzeniu zajmujących wiadomości na jakikolwiek wątek. Ta strona na pewno Ci się będzie podobała.

do Ojcowskiego Parku Narodowego, mogłoby być zaplanowanych wiele różnorodnych atrakcji. Maczuga Herkulesa to jedynie wisienka na torcie. Program mógłby bowiem ogarniać Ruiny Zamku Kazimierzowskiego, malownicze formacje skalne, Jaskinię Krowią czy też Ukrytą wśród skał Góry Koronnej Rękawicę.

Poza wymienioną już integracją z kolegami z klasy, takie szkolne wycieczki (wycieczki szkolne lubuskie) uczą też tolerancji dla innych kultur. Dotyczy to nie tylko wycieczek do innych krajów, lecz także w odmienny kulturowo obszar Polski, np. Kaszuby czy też Podhale. Wystarczy jedynie wyjechać z przykładowo północy Polski i kierować się na południe, w góry.

W czasie podróży przez cały kraj na pewno poznalibyśmy obce dla nas kultury, które mają swoje zwyczaje. Z tego wyjazdu dzieci powrócą szczęśliwe oraz z różnymi pamiątkami.