W jaki sposób spędzać czas wolny z młodzianem?

W procesie przechodzenia z nastoletniego wieku w okres pełnoletności latorośl wymaga mniej działań wychowaWCzych, natomiast więcej kontaktów z rodzicielami.
By rozwinąć przyjaźń z latoroślą, odszukajmy zabawne sposoby odkrycia z nim wspólnego języka.

Mając w domu młodzieńca, większość czasu przeznaczamy niechybnie na monitorowanie, nie zaś na to, aby się znakomicie bawić. Podczas gdy dzieciątko było malutkie, siadywaliśmy na posadzce oraz zabawialiśmy się w rozmaite, nawet absurdalne, gry, jakie sprawiały mu uciechę.

Zainteresowały Cię wątki stworzone w tym poście? Czujesz jednakże niedosyt? Więc zachęcamy do nowej witryny – naciśnij tu konstrukcje reklamowe wielkoformatowe i przenieś się tam.

Dzisiaj, kiedy mamy więcej stresu powiązanego z wykonywaną pracą, dość niedużo czasu wolnego, a również ograniczone środki, „gra” z potomkiem zdaje się być kłopotliwym zadaniem, nie natomiast zadowoleniem. Widać to wyjątkowo wówczas, kiedy potomek ma bardzo wiele ponadplanowych zajęć. Odszukanie zainteresowań potomka wymaga jakiejś inwencji, jednakże nasz dowcipny stosunek wywołuje, iż dziecko dojrzy nas w innym świetle, to znaczy w charakterze osoby, z jaką może odkryć wspólny język. Możesz wspólnie z dzieckiem obejrzeć serial dla młodzieży, przykładowo Buffy: Postrach wampirów, a następnie podyskutować na jego temat.

buffy

Autor: All images by outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdź czas, kiedy obydwoje jesteście wolni po czym sporządź spis zajęć, które możemy zrealizować w sposób spontaniczny.

Kliknij bez obaw ten link a przekonasz się, że w najświeższym źródle (http://www.impuls.waw.pl) przedstawiono niesamowicie interesujące wiadomości. One też są pasjonujące.

Spytajmy córkę albo syna, czy im to pasuje, a potem trzymajmy się wyznaczonych ram czasowych.

Gdy wypadnie nam cokolwiek niespodziewanego, potraktujmy uplanowany z potomkiem czas jak sacrum – dotrzymując słowa, pokażemy dziecku, jak nadzwyczaj jest dla nas ważne. Gdy sprawa jest poza kontrolą, przełóżmy wówczas spotkanie na kolejny dzień, miast całkiem z niego rezygnować.