Wiedźmin wydaje się być naszym towarem eksportowym – Anglicy stworzyli nawet specjalnie nowe słowo, żeby móc przetłumaczyć pozycje Sapkowskiego

Przygody Wiedźmina są śledzone przez tysiące ludzi w wielu państwach. To prawdopodobnie jedna z najczęściej tłumaczonych rodzimych książek, która jest kupowana od Stanów aż do Chin.

Mamy prawo czuć dumę, że mamy w Polsce tak rewelacyjnych twórców, którzy doceniani są i w kraju i na świecie.

nagranie w studio muzycznym wiedźmina

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

„Wiedźmin sezon burz” nie wydaje się być ścisłą kontynuacją poprzedniej książki z historii o Geralcie z Rivii – Wiedźmin Sezon Burz – czytaj tutaj.

Czy poszukujesz na stronie elektroniczna obroża dla psa czegoś wyjątkowo ciekawego? Namawiamy więc do kolejnego wpisu. Należy jedynie kliknąć w ten link.

Jak stwierdził sam twórca, jest to osobna opowieść, ani nie prapoczątek, ani kolejna część, gdyż historia wciąż się toczy. Książka ma ponad czterysta stron i jak na dobrego reprezentanta gatunku możemy tu znaleźć magów, bestie, drapieżniki, romans, królestwa oraz intrygi. Dzięki szybkiej akcji i świetnemu wyczuciu szczegółów Sapkowski sprawia, że książka nawet przez chwilę nie jest nudna.

kup wiedźmina

Wszystkich fanów na pewno zainteresuje również fakt, że „Wiedźmin sezon burz” możemy już również nabyć w postaci audiobooka. Dla prawdziwych koneserów trzeba także przekazać wieści, że istnieje słuchowisko Fonopolis, które ciągnie się około 13 godzin. Wystąpiła w nim plejada polskich artystów. Razem ponad 80-osobowa drużyna.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co się znajduje w ofercie, która dotyczy tej samej tematyki.

W słuchowisku oczywiście wszystkie dźwięki są przemycone w tle. Toteż wyłapiemy odgłosy miasta, rżenie kopyt oraz wiele innych odgłosów.

Sapkowski, jako mistrz polskiej fantastyki, znów zadziwił swoich fanów wydaniem takowej a nie innej pozycji, która wchodzi w skład opowieści o Wiedźminie, a poniekąd otwiera zupełnie nową historię.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,