Jak należycie zaplanować czas dziecku?

Dziecko wymaga od rodzica poświęcenia ogromnej ilości czasu, w której istotną rolę dla jego samopoczucia, ale jednocześnie prawidłowego rozwoju odgrywa zabawa. Jakie właściwe formy rozrywki możemy zapewnić naszym najmłodszych pociechom? Oto kilka propozycji.

płótno - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Pierwszym pomysłem jaki przychodzi do głowy w kwestii zagospodarowania czasu maluchowi są place zabaw. Nie bez przyczyny, świeże powietrze i kontakt z dziećmi w podobnych wieku z pewnością muszą być zagwarantowane każdemu przedszkolakowi. Co więcej, najnowsze budowane place zabaw to bardzo często nie tylko bezpieczne tereny, lecz również rozmaite konstrukcje, oferujące atrakcyjne formy uciechy. Zabieranie malucha na place zabaw ma jeszcze inne plusy – . Ganianie się, różnorakie przeszkody, drabinki oraz zjeżdżalnie zmuszają dziecko do aktywności fizycznej, a ta jest niezwykle potrzebna każdego dnia niezależnie od wieku. Nierzadko naszym pociechom tak podoba się ta forma spędzania czasu, że z chęcią spędziłyby na dworze dzień i noc. A my przecież mamy tyle obowiązków. Tu z pomocą przychodzą auta dla dzieci. Takie mini samochodziki z możliwością napędu, które poruszają się w bezpiecznej dla dziecka prędkości pomogą przekształcić wyprawę do sklepu w prawdziwą przygodę. Można je kupić w wielu rozmaitych wersjach, posiadają zabawne kształty i wzory, które zdobywają serca dzieci. Co więcej, auta dla dzieci będą przydatne, gdy malec straci siły w czasie powrotu do domu.

powiększenie - ubrania

Autor: Arek Olek
Inną formą zabawy, jaka sprawdza się w pokoju dziecka jest Cobi Small Army. Klocki o wspomnianej właśnie nazwie przeznaczone są dla dzieci od wieku przedszkolnego. Atrakcyjny zestaw ma aż 400 części, w tym 2 figurki. Poszczególne części Cobi Small Army składają się na zabawkowego niszczyciela czołgów z II wojny światowej, na wzór prawdziwego modelu powstałego kiedy na podwoziu czołgu o nazwie Pantera, z armatą oraz pancerzem. Domyślić można się, iż dla chłopaków będzie to doskonały prezent, który namaluje na buźce szczery uśmiech – cobi small army jest fajną rozrywką. Warto mieć na uwadze, że takie produkty możemy również wykorzystać do nauki historii w formie zabawy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,