Łożeczko dla malucha – na noc oraz na dzień

W swoim łóżku maluch spędza mnóstwo czasu – nie tylko śpi, ale także ćwiczy obroty, siada i nierzadko energetycznie skacze. Dlatego tak ważny jest Wybór właściwego łóżeczka. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?
Po pierwsze trzeba przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com
Łóżeczko dla dziecka musi być stabilne, tak aby nie trzeszczało oraz nie zarwało się, nawet jeśli malec będzie skakał. Taki mebelek powinien być również starannie wykończony – wyszlifowany, a wszelkie śruby, zaślepki i tym podobne muszą być niedostępne dla dziecka. Poza tym farba (zobacz: farba renowacyjna) jaką pomalowano łóżeczko powinna być bezpieczna dla dziecka. Szczebelki powinni być blisko siebie, ale na tyle daleko, aby nie utknęła w nich mała rączka czy nóżka. Warto także dowiedzieć się czy część szczebelków można wyjąć, gdy maluch podrośnie, by mógł sam wyjść z łóżeczka, przez co czemu mebelek posłuży na dłużej. Bardzo istotne jest także regulowanie – najczęściej łóżeczko możemy ustawić w 3 wysokościach. Najwyżej ustawione dno będzie komfortowe w obsłudze noworodka, kiedy często trzeba się pochylać. Gdy maluch zacznie wstawać, raczkować i siadać, dno musi być ustawione nisko, tak by dziecko nie wypadło i nie mogło się samo wydostać z łóżeczka.
Łożeczka dziecięce prosto z tego źródła to niezwykle szeroka oferta, dlatego warto przyjrzeć się tym aspektom i wybrać takie, które będzie bezpieczne dla malucha oraz odpowiednie warunki do spokojnego snu.
Każde małe dziecko potrzebuje snu nie tylko w nocy, lecz również w ciągu dnia. Gdy malec jest zmęczony zabawą staje się marudny, jedynym rozwiązaniem jest upragniona drzemka.
Aczkolwiek nie każde dziecko jest tak skłonne do tego, by po prostu położyć się i zasnąć, szczególnie gdy jest jasno. Idealnym rozwiązaniem okazują się hamaki dziecięce – znacznie więcej przeczytasz na www. Hamak z materiału układa się tak, że miło otula malucha, a delikatne huśtanie powoli wprowadza w upragnioną drzemkę.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,