Fantazja ma działać! Jakiego rodzaju zabawki wskazane jest nabywać potomkowi?

Nauka przez zabawę? Dlaczego nie? Zarówno maluszkom, jak i starszakom pomogą w tym dobrze dobrane zabawki, które nie jedynie są przyjazne oraz barwne, ale także wspomagają rozwój bąka, ucząc je kreatywności oraz samodzielności.
Dzieciaki to w najwyższym stopniu wymagający konsumenci, stąd określone dla nich produkty powinny być nie jedynie piękne i efektowne, ale przede wszystkim wysokiej jakości oraz bezpieczne.

Jakie kolory do pokoju dziecięcego

Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore
Bardzo często zapominają o tym producenci zabawek, zapominamy również my – rodzice i opiekunowie. Stawiamy na liczbę, a nie na jakość, a w następnej kolejności klniemy pod nosem, kiedy w całym mieszkaniu walają się kawałki zepsutych chińskich zabawek, jakie rozleciały się, nim nasze pociechy zdążyły się nimi pobawić. Tanie zabawki są na ogół kiepskiej jakości, nie sprawdzą się również z ekonomicznego punktu spojrzenia – trzeba je nabywać częściej, bowiem nie wystarczają na długo. Wybierając zabawkę dla maluszka, postawmy na wysoki poziom zrealizowania a także wartości edukacyjne. Jeśli lalki dla dzieci, to jedynie wysokiej jakości.
zakład

Autor: zazuzizu
góry

Autor: Daniel Jolivet
Drewniane bądź kartonowe zabawki przeżywają w ostatnim czasie swój renesans. Okazuje się bowiem, że latoroślom nie są potrzebne do szczęścia skomplikowane mechanizmy, modne zestawy bądź wymyślne przyrządy. Czasami wystarczy misiek, w dodatku nie do końca uszyty. Chociaż niby wszyscy wiemy, iż wspólna zabawa jest niezwykle ważna dla rozwoju naszych dzieci, w pędzie codzienności nierzadko o tym zapominamy. Nabywając zabawki maluchom, w rzeczywistości kupujemy je dla siebie – wyrób ma tak zająć malucha, aby rodzic mógł sobie wypocząć. O wiele lepszy będzie np. samochodzik samochody dla małych dzieci.

Tymczasem hałaśliwe maskotki, młócące domki, zdalnie sterowane, pełne świateł i dźwięku auta nie wnoszą nic do rozwoju malca.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,