Problemy organizatora szkolnej olimpiady

Obecnie w szkołach podstawowych dużą wagę przywiązuje się do kooperacji rodziców ze szkołą. Może owa współpraca odbywać się z rozmaitą intensywnością; część rodziców własny kontakt ze szkołą dziecka ogranicza do pojawienia się dwa razy do roku na wywiadówce. Przyznajmy – zdecydowana większość rodziców. Nie jest to jednak nagana, a tylko stwierdzenie faktu.

Budynek szkoły

Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w każdej szkole znajduje się grupka rodzicieli której to nie wystarcza a ponadto mają na takie działania społeczne czas. Częstokroć w szkołach urządzane są zawody sportowe dla uczniów. Z jakiej przyczyny? Bowiem jest to dla dzieci ogromnie atrakcyjne. Uczniowie w wieku wczesnoszkolnym bardzo lubią konkurencje. To jeden argument za taką zabawą. Drugi – nie mniej istotny ma znaczenie praktyczne. Podobną imprezę z pewnością łatwiej urządzić własnymi siłami niż na przykład wycieczkę całej szkoły do Warszawy. Rywalizacje sprawnościowe zdołają zrealizować nauczyciele WF-u, zaś rywalizacje wiedzowe przykładowo jakiś z rodziców który akurat ma szeroką wiedzę w jakiejś dyscyplinie.

Zasadniczo cały problem sprowadza się do znalezienia sponsorów oraz wykoncypowania jak będą wyglądać dyplomy które wręczymy zwycięzcą. Część wydatków rzecz jasna trzeba będzie pokryć z funduszy szkolnych. Jeśliby taka dziecięca olimpiada miała być wydarzeniem cyklicznym, najlepiej postarać się o kooperację z hurtownią zabawek bądź księgarnią – w zamian za reklamę wygłoszoną przez organizatorów można by wynegocjować jakiś rabat.

W szkole

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna dobrym pomysłem będzie wykorzystanie okolicznościowych stempli. Zamówić je możemy w internecie wpisując w przeglądarkę frazę: pieczątki online . Naturalnie podobne zdanie w przeglądarkę wpisują nie jedynie rodzice ochotnicy, ale także inni, na przykład właściciele nowych przedsiębiorstw którym są one koniecznie. Ważniejsze dla organizatora olimpiady jest wyszukanie odpowiadającego nam drukarza który wykona dla nas dyplomy każdego roku. Mniejszym kłopotem bowiem będzie projekt dyplomu – wystarczy tylko utalentowany plastycznie rodzic czy też nauczyciel (zobacz również studia dla nauczycieli) plastyki. Gotowe projekty zdołamy także dostać w internecie. Zweryfikuj drukxl.pl

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,