Co de facto mieści termin integracja zmysłowa?

Integracja sensoryczna to pojęcie, które charakteryzuje słuszną organizację bodźców, czyli wrażeń sensorycznych, które spływają przez receptory. Oznacza to więc, iż nasz mózg poprawnie odbiera wszystkie bodźce, które napływają do niego przez nasze zmysły, innymi słowy wzrok, słuch, dotknięcie, równowagę albo także kinestezję.

Nasz mózg dokonuje rozpoznania bodźców, jakie do niego przybywają oraz na ich podstawie tworzy właściwą, poprawną reakcję organizmu. Jest ona tytułowana reakcją adaptacyjną. Integracja sensoryczna zaczyna się już od okresu płodowego oraz utrzymuje się do około siódmego roku życia dziecka. Jeśli wyznaczone umiejętności nie zostaną poprawnie rozwinięte we wczesnych czasach u dziecka, wtedy zdołają pojawić się istotne kłopoty i trudności w słusznym działaniu oraz zachowaniu dziecka.

Integrację sensoryczną wolno obecnie podzielić na cztery rozliczne stadia, w każdym stadium wolno wyróżnić inny typ rozwoju. Przykładowo w stadium pierwszym można zaobserwować rozkwit reakcji równoważnych albo też integrację odruchów, z kolei w stadium drugim wyróżnia się rozkwit modela ciała, koordynacji czy formowanie należytej postawy. W stadium trzecim następuje rozwój ruchów dowolnych oraz bardziej drobiazgowych, i także współdziałanie zmysłów.

integracja sensoryczna dziecka

Źródło: sxc.hu

Za to w stadium czwartym można wyróżnić przykładowo ożywienie zdolności do liczenia, czytania, pisania itd., oraz także specjalizację mózgową, czyli dominację stronną ciała. Współcześnie integracja sensoryczna jest rodzajem na polepszenie umiejętności nauczania (więcej na soyer.edu.pl Warszawa – kursy z int. sensorycznej), mnogość miast oferuje terapię integracji sensorycznej. Terapia jest sympatyczna dla dziecka, ponieważ odbywa się poprzez zabawę. Może ona dostarczyć mnóstwo drogocennych korzyści i poprawić procesy i budzić zmysły u dziecka.

Nie ociągaj się – jeśli zainteresował Cię nasz artykuł, to chcemy nakłonić Cię do wejścia do serwisu autora (http://www.baborinstytutwroclaw.pl/peeling-kawitacyjny/), by przyswoić nowe niesamowite wiadomości.

Terapeuta, jaki prowadzi taką terapię, oczywiście musi mieć należyte doświadczenie, bo na jego barkach spoczywa wielka odpowiedzialność. Jego zadaniem jest między innymi wyeliminowanie nieodpowiednich zachowań albo bodźców, a także ulepszenie systemów sensorycznych – wejdź tu: SOYER Centrum Szkoleniowe.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,