Dziś każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo potomka jest najważniejsze – również w czasie jazdy autem

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w znacznej części aut nie było pasów montowanych przy tylnych siedzeniach. Nikt nie słyszał też o bezpiecznym przewożeniu najmłodszych pasażerów.

podręczniki

Autor: Artur
fotelik

Autor: Maria Bahnareanu
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś jednak jest to najistotniejsza kwestia dla większości koncernów samochodowych i rodziców.
dziecko z maskotką

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj trudno wyobrazić sobie, by nie zabiegać o bezpieczeństwo podróżnych w czasie jazdy. Nie wyszukamy ani jednej spółki produkującej auta, która miałaby zamiar zakwestionować dla przykładu potrzebę montowania w wozach pasów albo poduszek powietrznych. Trzeba także pamiętać o tym, że podróż musi być bezpieczna także dla dzieci. Europejskie prawodawstwo mówi, aby wozić dzieci w fotelikach. Oczywiście, nie powinien być to pierwszy lepszy fotelik kupiony w sieci. Powinien mieć on certyfikat i być dopasowany odpowiednio do wzrostu szkraba.

Tekst analizujący tego rodzaju kwestię jest niezwykle drobiazgowy, ale warto sprawdzić inny punkt wiedzenia. My zalecamy to źródło (http://www.medicart.wroclaw.pl/cennik/).

Więc dla jednego potomka będziemy musieli nabyć kilka fotelików wraz z mijającym czasem. Na początku będzie to fotelik dla niemowlaczków, który będzie nieduży. dziecko leży w nim, a nie siedzi.

Bez strachu – zobacz link (https://copyline.pl/), który kieruje do analogicznej witryny. Odnajdziesz na niej zwracające uwagę wpisy w odniesieniu do przedstawianego tu tematu.

Ale już dla kilkulatka kupimy fotelik odpowiedni do jego wzrostu oraz wagi. Foteliki dla niemowląt mogą być zamontowane tyłem do kierunku jazdy. Zwykle instaluje się je wtedy na przednim siedzeniu pasażera, by kierująca matka miała możliwość raz na jakiś czas zerkać na smyka.

Na czerwonym świetle będzie miała możliwość na przykład podać mu zabawkę lub poprawić mu kocyk. Starsze dzieciaki wolą być usadowione przodem do kierunku jazdy, ponieważ mogą obserwować wtedy świat za oknem.