Ważne informacje dla rodziców którzy chcą posłać swojego malucha do przedszkola, opis procedury składania wniosków

Przedszkola spełniają bardzo dużą rolę wychowawczą, ale też dzięki nim wiele kobiet może wrócić z powrotem do pracy zawodowej. Do przedszkola uczęszczać mogą maluchy w wieku pomiędzy 3 a 6 lat, chociaż w pewnych przypadkach jest szansa na przyjęcie dziecka o pół roku młodszego. O ile oczywiście będą jakieś wolne miejsca, bo z tym niestety bardzo różnie bywa. Żeby zapisać swoje dziecko do przedszkola samorządowego należy spełnić szereg warunków, a i tak nie ma żadnej gwarancji że się dostanie miejsce.

dziecko na huśtawce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na następny rok zaczyna się w marcu i trwa około trzech tygodni Rodzice zapisujący swoje dziecko po raz pierwszy muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i oddać ją w odpowiednim czasie. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, ważne będzie jedynie aby nie przekroczyć terminu składania wniosków. W wyznaczonym czasie następuje ogłoszenie listy przyjętych dzieciaków, a rodzice otrzymują czas na to, żeby potwierdzić chęci zostawienia dziecka w placówce. Jeżeli nie zrobią tego albo zdecydują się zrezygnować, to na zwolnione miejsca następuje ponowny nabór z rezerwowej listy.

Doskonale by było, jeżeli do przedszkola dostałyby się wszystkie dzieci, jednak niestety tak dobrze nie ma. Decyzja o miejscu zależeć będzie od paru czynników i niestety wielu rodziców nie będzie miała możliwości posłania dziecka do przedszkola lub będzie z nim daleki dojazd. Aktualnie jako pierwsze w kolejce przyjmuje się dzieci sześcioletnie, odbywające przygotowanie przedszkolne, a później dzieci osób które je samotnie wychowują.

Dalsze kryteria ustalane są przez każdą gminę niezależnie, jeżeli liczba miejsc jest niższa niż zainteresowanych dzieci jakaś ich część będzie przeniesiona na rezerwową listę. Jeśli ktoś nie da rady zapisać swojej pociechy do publicznego przedszkola, to wyjściem może być w takim przypadku przedszkole niepubliczne wrocław (Bajkowa Przystań to jedno z nich).

To nie kres interesujących wpisów. Czujesz chęć na kolejne? W takim razie zamieszczam tutaj mój link (http://www.stajniaiskra.pl/art/1050/rekreacja-czy-sport-a-moze-to-i-to.html) do nowej strony. Oglądaj bez ograniczeń.

W przypadku takich placówek liczyć się trzeba z nieco wyższymi płatnościami, jednak przeważnie nie ma żadnych problemów z miejscem i w wielu przypadkach można także liczyć na znacznie lepsze warunki.