Okres wakacyjny… A co wówczas z dziećmi?

Wakacje, ferie, ale tylko dla twojego dziecka. Ty poza przykrótkim okresem wolnym od pracy jesteś zmuszona przecież pracować. Co w takim wypadku można zdziałać? Są różnorodne sposoby na aktywność dziecka w tym czasie, ale najlepiej zaplanować coś na zapas, coś korzystnego, lecz też rozrywkowego, by złączyć naukę z zabawą.

Dzieci w szkole, nauka

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Jasna sprawa, jeśli twoje dziecko jest już dość samodzielne i dojrzałe może pozostać w domu, lecz czy to odpowiedni pomysł? Co będzie robiło? Zawoła znajomych ze szkoły, będą grać na komputerze, oglądać telewizję, a do głowy przyjdą im niemądre pomysły? To wszystko jest bardzo realne, bo młoda osoba musi się wyszaleć, a w głowie pojawiają mu same dziwne inicjatywy.

Właściwe nie ma w tym nic złego, przecież po to ma czas wolny od szkoły, aby się bawić, skończył rok szkolny, w czasie, którego wytrwale zakuwał na jak najwyższe oceny, a obecnie powinien trochę wyluzować. Wszystko się zgadza, ale nie popadajmy w skrajności, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś zajęcia to nic złego się nie stanie, a tym bardziej, skorzysta na tym. Zobacz więcej o ofercie zajęć na ->

W ten wakacyjny czas, im większe miasto, tym więcej interesującego się dzieje. Organizowane są przykładowo warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec dla dzieci, nauka – kurs maturalny matematyka gry w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się w ciekawym artykule na Tworzone są miejsca, gdzie dzieci mogą rozwijać własne zainteresowania.

Ten przedstawiany artykuł jest niezwykle interesujący? Zatem odszukaj więcej (http://fundacjaagnieszka.pl/galeria3.html), aby poznać jeszcze większą ilość faktów na omawiany temat.

Ciekawym pomysłem jest także wysłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs języka. Skorzysta na tym, a kiedyś ci za to podziękuje. Pamiętaj jednakże, ażeby nie przedobrzyć, gdyż podobnie jak powinności, tak samo czas wolny rozwija osobowość dziecka. Dziecko musi bowiem posiadać dla siebie czas, ażeby zrozumieć siebie i swoje pasje jeszcze lepiej dokładnie.

Jeśli te pomysły ci się nie podobają możesz także zawieźć swoje dziecko na wieś, na przykład, do dziadków. Szczególnie jest to wskazane, kiedy jesteś mieszkańcem dużego ośrodka miejskiego, a twoje dziecko ma za dużą styczność komputerem. Jeśli wraca ze szkoły i siada od razu do komputera, to taki wyjazd zrobi mu bardzo dobrze. Najlepiej, by był to urlop bez czynnego korzystania z Internetu, choć w dzisiejszych czasach (smartfony, tablety) to prawie niemożliwe. Niemniej, wiejskie powietrze i trochę inny klimat to pewna zmiana, jaka wpłynie na niego pozytywnie.