Zima wydaje się być taką porą roku w Polsce, którą jedni kochają, a inni nie znoszą

W ostatnim czasie ludzie skarżą się na zimy w Polsce. Nie mamy mrozu i śniegu, więc smuci to maluchy. Jest mokro i mroczno – wszyscy miewają depresje.

Jest zmienna oraz nieprzewidywalna pogoda – wiele ludzi choruje.

Dziecko z pluszakiem

Autor: Miles Bannan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zastanowić się nad zimami w naszym kraju, to ostatnie lata uświadamiają nam, że doprawdy coś dziwnego dzieje się z tą pogodą. Maluchy prawie nigdy nie mają śniegu w czasie przerwy świątecznej, co za czasów naszych babć byłoby nie do uwierzenia. Zmienność oraz kapryśność pogody również niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Często czujemy się zmęczeni. Zmiany temperatur powodują też, że nie zawsze wiemy jak się ubrać. To znowu może być przyczyną przeziębień, kiedy ubierzemy się nazbyt cienko, a na zewnątrz okaże się wietrznie i nieprzyjemnie. Z tego powodu warto zamówić dla każdego członka rodziny ciepłe i miłe w dotyku szlafroki. Oczywiście dla dzieci muszą być one niezwykłe, aby zachęciło to nasze szkraby do ich noszenia. Szlafrok chłopięcy powinien mieć wyszyte na przykład logo ukochanego teamu piłkarskiego lub twarz głównego aktora z ulubionego filmu akcji – choćby z Gwiezdnych Wojen. Warto, aby nasz syn wybrał szlafrok samodzielnie – w końcu to on ma się w nim dobrze czuć. Każda mama zdaje sobie sprawę z tego, że po kąpieli ich maluchy lubią siedzieć z nimi w salonie i nie mają ochoty iść spać.

Gdy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (www.sweet-home.pl/) inne nasze strony, które omawiają to zagadnienie – na pewno też Cię zafascynują.

Wygłupiają się i biegają.

Aby w zimowe wieczory mogły to robić bez strachu, że się przeziębią, to musza mieć ubrane oczywiście szlafrok. Powinniśmy je tego nauczyć – oczywiście samemu pokazując dobry przykład.