Jak efektywnie zniwelować jąkanie u dziecka?

Umiejętność mowy jest jednym z głównych ludzkich nawyków, tak samo jak jąkanie. Nie jest to dolegliwość, którą jesteśmy w stanie uzdrowić przy pomocy leków, ale przez program leczenia zwrócony na zmianę nawyków oraz podejścia do problemu.

Początkiem sukcesu są chęci i wewnętrzna zgoda do jego rozwiązania.

dziecko

Autor: Centrum Komunikacji Gordona,
Źródło: Centrum Komunikacji Gordona,

Pokonywanie trudności i czynienie postępów w płynnym sposobie mówienia wymaga dużej motywacji.

Przeczytaj, co opublikowano w najnowszej ofercie (http://www.ipschool.pl/pl/szkola-muzyczna) – to także dotyczy tej samej kwestii, więc na pewno także Cię zaintryguje.

Dobrze wiedzieć, że sama znajomość metod płynnego mówienia, nie rozwikła problemu jąkania. Naukowcy uważają, że jąkanie może być spowodowane opóźnieniem neurologicznym w trakcie procesu mówienia, który sprawia, że osoba jest zmieszana i sama nie wie, co chce dokładnie powiedzieć. Mówieni nie jest po prostu ruchem języka, ale wymaga synchronizacji procesów psychicznych i fizycznych.

Absorbujący tekst? Jeśli tak uważasz, to spójrz również na podobne wątki posiadające pokrewne zagadnienia – one zupełnie Cię pochłoną.

W przypadku jąkającego, każda sytuacja związana z mówieniem, zakłóca system kontroli emocji, co generuje problem. Osoba jąkająca, ma okresy płynności, gdy jej psychika jest ustabilizowana, niestety, powraca do dawnego stanu pod wpływem negatywnych emocji. Rzecz jasna, nie możemy uchronić dziecka przed problemami obecnymi w życiu codziennym, jednak możemy je wspierać i starać się mu pomóc w razie ich wystąpienia. Warto również wybrać się z problemem do specjalisty, który doradzi nam właściwy sposób postępowania lub podjęcia psychoterapii. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. psycholog dziecięcy Poznań”.

Dziecko, uszy, słuch

Autor: Medicover.
Źródło: Medicover.

Często, kiedy dziecko nie potrafi sprostać dużym wymaganiom rodziców, staje się lękliwe, co może sprzyjać problemom emocjonalnym i jąkaniu. Dziecko wymaga przede wszystkim akceptacji, czułości i miłości. Jeśli jest nadmiernie uwrażliwione, nie zniesie zbyt dużej dawki krytycyzmu i zacznie czuć się niedoceniane.

Jeżeli w mowie naszej pociechy jest coś niepokojącego, to powinniśmy zwrócić się do logopedy. Aby znaleźć fachowca w tej dziedzinie, wpiszmy w gogle szukane słowa, np. „logopeda Poznań integracja-plus”. Ocena mowy dziecka i uspokojenie rodziców, są wtedy czymś wystarczającym, aby uniknąć dalszych kłopotów, a im wcześniej terapeuta dokona oceny sytuacji, tym większa szansa na ustąpienie zaburzenia.

Źródło: Integracja Plus
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,