Odnośnie wyboru idealnej pieluszki dla naszego malucha

Wiemy, że pieluszki wielorazowe to najlepsza forma pieluchowania maluchów. Aby wesprzeć ten uciążliwy czas, warto pomyśleć o odpowiednio wybranych otulaczach, które będą utrzymywały pieluszkę w odpowiednim położeniu, strzegły i zabezpieczały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest łatwy dobór.Na rynku jest wielu wytwórców oferujących różnorodnego gatunku otulacze dla bobasów.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, by kupować otulacze rozmiarowo dobrane wobec wagi pociechy, jakie najporządniej dopasowują sie, po największej części do cienkich nóżek i jeszcze nie dużego brzuszka. Otulacze są dopasowywane za pomocą drobnych rzepów bądź nap (otulacze dla dzieci na Dla oseska winniśmy wyłonić otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, jaki z wyjątkiem materiału PUL, ma obrzeżną warstwę bawełnianą. Są one niezwykle porządnie oddychające i wentylujące.Otulacz pulowy jak sama nazwa wskazuje komponuje się zaledwie z surowca typu PUL – to znaczy zalaminowanego poliestru. Nadzwyczaj błyskawicznie schnie.

Otulacz wełniany jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która absolutnie oddycha strzegąc perfekcyjną temperaturę ciała dziecka i hamując przegrzanie. Taki otulacz w zasadzie wietrzymy – chyba że ulegnie zabrudzeniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Niestety powoli wysycha i należy go lanolinować, ażeby umożliwić efektywną ochronę przed przenikaniem.

Dobór otulaczy jest niesłychanie wysoki, kolorowe, w figlarne wzory, w rozmaitych wymiarach, modyfikowane rzepami ewentualnie napami. Gdy milusiński pobrudzi otulacz niezbyt mocno, można spłukać go pod bieżącą wodą, względnie przetrzeć ściereczką, jak tylko wyschnie użyć ponownie.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj ofertę, który Ci oferuje. Zapewne jest tym, czego już długo szukasz.

Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, jeżeli się nie pobrudził wymieniamy tylko eko pieluszkę, o której więcej tutaj: szczegóły na temat tu. Otulacz użytkuje się z eko pieluszkami wielorazowymi, oraz z pojedynczymi wkładkami, jakie błyskawicznie, bez problemu wspomagają sprzątnąć zawartość stałą, także chronią latorośl przed wilgocią z pieluchy. Dla dodatkowego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, trzeba użyć dodatkowo niezwykle chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki dobieramy, biorąc pod uwagę poszczególne potrzeby i upodobania.