Dzieci to prawdziwe skarby – tak zwykło się sądzić, gdyż są niezwykle energiczne oraz mogą biegać cały dzień bez wytchnienia

Niejedno dziecko musi dostać porcję ruchu. Nie tak jak u osoby starszej, która uwielbia posiedzieć w spokojnym domu z gazetą albo przed telewizorem, szkrab musi się wyszaleć i wybiegać.

Najlepiej, gdy może zrobić to na zewnątrz – na placu zabaw z kolegami. Jednak nie zawsze jest taka szansa, gdyż na przykład zimą mamy możliwość wyjść z dzieckiem na spacer, ale z pewnością nie na calutki dzień.

Jeżeli na dworze jest zimno i pada i niestety musimy z maluchem zostać w mieszkaniu, to doskonale zdajemy sobie sprawę czym to się skończy. Mały szkrab z niespożytą energią będzie latał po całym mieszkaniu i nie będzie mógł sobie znaleźć zajęcia. Jeżeli jeszcze, broń Cię panie boże, mamy lokum na parterze lub nasze mieszkanie (na przykład korytarz) jest pokryte płytkami, a nasz maluch ma katar i jest lekko przeziębiony – to musimy zrobić wszystko, aby się nie rozchorował. Powinniśmy go zatem ciepło ubrać oraz założyć mu kapcie. Dzieci najbardziej lubią chodzić tylko w skarpetkach, ale możemy nauczyć je noszenia domowego obuwia.
spływy kajakowe

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Kapcie dla dziecka bywają niezwykle ważne, ponieważ kształtują u smyka prawidłowe stawianie stopy na ziemi. Ponadto, istotne, by każde maleństwo posiadało swoje nowe buty i kapcie, gdyż powinno przystosować je do kształtu swej stopy i stylu chodzenia.

Wobec tego, tak jak możemy młodszym dzieciom wręczać do noszenia ubranie po starszym rodzeństwie, tak obuwie każdy powinien mieć nowe. Tym bardziej, że kapcie dziś są urocze i spodobają się każdemu smykowi.