Garderoba maleństwa

Przed narodzinami malucha modne jest organizowanie przyjęcia z okazji zbliżającego się terminu porodu. Zazwyczaj na tego rodzaju przyjęcie poproszeni uczestnicy przynoszą niespodzianki dla mamy a także dla oseska.

Jak odzyskać formę po ciąży?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nierzadko jednakże najbliżsi nie wiedzą, co nabyć, ani co ci jest potrzebne. W takim wypadku warto po prostu powiadomić znajomych a także familię, czego jeszcze nie masz dla potomka. Tym sposobem łatwo przygotujesz wyprawkę dla niemowlaczka, jaką zabierzesz ze sobą do szpitala, jak też uzupełnisz pozostałą część garderoby malucha.

Na początku kompletując konfekcję bobaska winnaś brać pod uwagę fakt, że mały człowiek niezwykle prędko wyrośnie ze swoich pierwszych odzień, dlatego kupowanie kilkunastu sztuk bielizny nie jest konieczne. W pierwszej kolejności powinnaś zatroszczyć się o to, ażeby twoje dziecko miało: 3 sztuki śpiochów, również z długim rękawem, rozpinane na całej długości, 3 sztuki pajacyków, jakie rozpinanych na całej długości z przodu, cieniusieńką czapeczkę uszytą z bawełny, bawełniane rękawiczki, ręcznik – najodpowiedniej mięciutki, rożek, który w dzień wypisu może donieść świeżo upieczony tatuś.

Mamy zamiar Cię zaprosić do nowej porywającej witryny – kontynuuj poszukiwania bez przeszkód, aby mieć możliwość zapoznania się z nowymi wpisami na ten temat.

To wszystko stanowi wyprawkę dla dzidziusia, którą zabierzesz ze sobą na porodówkę. Kosmetyków nie musisz zabierać, albowiem wszelkie niezbędne kosmetyki jak: mydło, spirytus do pępka, maść do pielęgnowania pupy dostaniesz w szpitalu.

Następnymi koniecznymi akcesoriami dla bobaska będą: 4 sztuki śpioszków rozpinających się w kroku, 4 sztuki rozpinanych bluzek, gruby kombinezon z kapturkiem i stópkami albo cieplutki śpiworek, 2 kocyki dla niemowląt, ręcznik kąpielowy, do którego doszyty jest kapturek – wszystko to będzie stanowiło dopełnienie garderoby małego berbecia. Jeśli wiesz, iż najbliżsi będą przynosić twojemu potomkowi „ubraniowe podarunki”, uprzedź ich delikatnie, żeby nie nabywali ciuszków uszytych z barwionych tkanin bądź z syntetycznymi domieszkami, lecz z aksamitnych materiałów czy polaru, bowiem skóra maluszka jest ogromnie delikatna. Co więcej musisz mieć na uwadze, by nie nabywać ubrań nazbyt luźnych, bowiem mogą być dla potomka mało wygodne.

ubranka w marketach stanowią wielki asortyment, dlatego nie będziesz miała komplikacji z wyborem odpowiednich rzeczy.