Karmienie naturalne – powrót do natury!

Od jakiegoś czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest również wśród młodych rodziców. Młode matki coraz częściej decydują się karmić piersią swe dziecko co niezmiernie cieszy pediatrów i położne, bowiem korzyści z karmienia piersią oseska jest wiele!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka naturalne nie tylko dobrze przysłuży się dziecku, ale też mamie może pomóc w krótszym czasie powrócić do dobrej kondycji.

Sprawdź, że praktyczna treść (http://impuls.waw.pl/terapia-biofeedback) posiada użyteczne informacje, które są cenne – one Cię bezsprzecznie totalnie pochłoną. Kliknij tu!

Mleko naturalne ma skład idealny dla maleństwa. Żadne sztuczne mleko mu nie dorównuje! Mleko mamy ma również zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie piersią jest o wiele wygodniejsze i dużo tańsze od karmienia butelką.

Gdy kobieta urodzi pierwsze dziecko, bardzo pomocne może być wsparcie położnej, pielęgniarki bądź innej doświadczonej kobiety. W domu karmiącej kobiecie pomocą służyć mogą własna mama czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one polecić młodej karmiącej mamie jakie akcesoria dla mamy mogą być dla niej przydatne.

Na rynku można dostać dużo akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to na przykład odciągacze pokarmu (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to przedmioty poprawiają komfort karmienia piersią – zobacz wkładki laktacyjne na noc.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Dostać także możemy pojemniczki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, odzież do karmienia – specjalne koszulki, biustonosze do karmienia piersią – bawełniane, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – przecież przed mamą wiele miłych godzin karmienia! Zobacz produkty dla mamy.

I na zakończenie sprawdzona „babcina” rada – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy nawet zapaleniu piersi. Oto przepis: mrozimy jednego liścia kapusty umytego i z wykrojoną twardą łodygą. Następnie nakłuwamy go w kilku miejscach szpikulcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.