Zabawki dla dzieci – o czym warto pamiętać?

Wszystkim rodzicom zależy na tym, aby dziecko rozwijało się szybko i bez kłopotu. Uczymy dzieci pisania, czytać, liczb, orientowania się w świecie. Działamy na mnóstwo sposobów. Jednym z nich jest rozwijanie wyobraźni dziecka edukacyjnymi zabawkami. Jakiego typu zabawki edukacyjne są obecnie chętnie kupowane? Tak naprawdę parę, niektóre z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Na początek Barbie. Możemy wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku żeby opowiedziało historię tej lalce. Lalka może zostać kimkolwiek – księżniczką, nauczycielką, lekarką. Jeśli mamy smykałkę do szycia możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o postaci opowie nam dziecko.

Druga niezwykle popularna zabawka to wszelkiego rodzaju gry memory to znaczy gry pamięciowe. Najczęściej to komplet kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra ćwiczy zapamiętywanie gdzie położony jest kartonik z jakim rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To również doskonały pomysł na wspólne spędzenie kilku godzin, na przykład kiedy leje deszcz.

Furorę od pewnego czasu robią klocki. Konstrukcje z nich postawione trudniej zburzyć, niż te ze standardowych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy. Możemy ustawiać z nich wysokie konstrukcje. Zwykle do zestawu klocków dodany jest obrazek prezentujący to, co można z nich ustawić.

Przejdź na mój serwis! Tam oczekuje na Ciebie kolejna fantastyczna porcja najlepszych artykułów na ten temat. Nie pożałujesz!

Klocków jest wiele rodzajów. Od sporych dla malutkich dzieci, po mniejsze dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Więcej znajdziesz tu: stronka.

Także dla starszych dzieciaków przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają rozwijać widzenie przestrzenne, a także wykształcają takie umiejętności choćby ocenę odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby poradzić sobie z obsługą pilota. Tutaj sporo więcej ofert dla każdego: zapoznaj się.

Jeżeli właściwie zachęcimy malucha i będziemy poświęcać czas na zabawę z nim, tak naprawdę każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet zwykły kijek może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji.