Jak urządzić małe mieszkanie?

Praktyczny dom to niekoniecznie duży jasny dom. Umeblowanie takich pomieszczeń jest względnie proste. Starczy bowiem określić styl w jakiem ma być urządzony dom i już. Mimo pozorów znacznie trudniej będzie wyekwipować małe mieszkanie w zasadzie dlatego, że mamy mało miejsca.

Meble dla dzieci

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Stąd wszystkie sprzęty będące w domu powinny mieć akuratnie przemyślane role. Najpoprawniej byłoby, gdyby przykładowo szafki na noc miały znaczną ilość wygodnych schowków tak, by można było zaoszczędzić troszkę miejsca. Przegródki więc powinny być względnie głębokie tak by w jednej zdołała się zmieścić sporą ilość przedmiotów na bardzo małej powierzchni. Dobrze byłoby gdyby szafki nocne były wyposażone w komory upraszczające porządkowanie. Jednakże chyba najistotniejszą sprawą w mieszkaniu – wyjąwszy bez wątpienia szafę – jest łóżko i ono winno być w bardzo pakowne tak, żeby w naszej alkowie nie było konieczności rozlokowywać dodatkowych mebli na piernaty.

Największym jednak wyzwaniem w aranżowaniu niewielkiego mieszkanka jest aranżacja pokoju dla dzieci, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji wyłącznie jeden pokój zaś maluchów dwójkę lub trójkę. Meble dla dziecka powinny nie jedynie być wygodne i trwałe, lecz przede wszystkim powinny być praktyczne. Doskonale by było jeśliby „rosły” razem z maluchami. Jest to rozwiązanie ekonomicznie i roztropne, pozwala nam na sporadyczną wymianę wyposażenia a co za tym idzie małe wydatki. Jeżeli posiadamy dwoje pociech, to nadzwyczaj dobrym pomysłem może być zainwestowanie w piętrowe łóżko.

Pociechy prawdopodobnie będą miały osobiste pomysły na własny pokój. głowni producenci mebli zdają sobie sprawę z tego dlatego w kategorii „meble dla dziecka” zdołamy odnaleźć zestawy wyposażenia które w pewnym stopniu wolno poprawiać w taki sposób, by spełniały oczekiwania młodych klientów.

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam do www (http://www.bubucraft.pl/maskotka-z-imieniem-dziecka), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo fascynujących artykułów w tej dziedzinie.

Naturalnie w tym wypadku bardzo ważkie są tworzywa z jakich te rzeczy są wykonane. Nie akceptowalne są trujące farby bądź tworzywa które mogą się w bezproblemowy sposób rozkruszyć najważniejsze bowiem jest bezpieczeństwo malucha.

Tycie kwatery można w dość bezproblemowy sposób optycznie powiększyć, starczy w odpowiednich miejscach użyć luster. Można również stosować wielkie okna i przeszklone drzwi.