Podpowiadamy, jak kupić odpowiednie zabawki – sprawdź na ten temat nieco więcej

Firmy produkujące zabawki prześcigają się pomysłach na coraz to nowsze modele. Nasze dzieci oglądające reklamy, kuszone są wizją różnych, ich zdaniem fantastycznych zabawek. Jak się później okazuje, rzeczy te niekiedy nie są warte swojej ceny. Jak wybrać dla dziecka zabawkę, która sprawi uciechę, lecz również wpłynie na jego rozwój psychiczny i fizyczny?

Firmy kuszą swoimi zabawkami, nadając im interesujące kształty, kolory, efekty dźwiękowe bądź umieszczając na nich podobizny znanych z bajek postaci. To wszystko sprawia, iż rynek zabawek zalany jest różnorodnością i mnogością takich przedmiotów i nierzadko trudno wybrać coś właściwego. Oprócz tego, że zabawka ma się dziecku podobać, musi również spełniać wymogi bezpieczeństwa, które są stawiane zabawkom oraz być właściwa do jego wieku. Od kliku lat rynek podbijają zabawki z drewna – kup rowery biegowe dla dziecka. Są one bezpieczne, zapewniają dziecku świetną zabawę a tym samym rozwijają sprawność manualną. Z drewna można stworzyć doprawdy ciekawe zabawki: klocki, rowerki dziecięce, samochodziki i inne pojazdy. W ten sposób zapewniamy także dbałość o ekologię, a zabawki drewniane nie będą się również tak szybko psuły czy łamały, jak ma to miejsce w przypadku plastikowych elementów. Zabawki przede wszystkim powinny być dla dziecka bezpieczne, jak na przykład Cozy Coupe, który ochrania dziecko przed upadkiem.

zabawka

Autor: Fun Toy Den
Źródło: http://www.flickr.com

Makuchy, które już opanowały chodzenie, będą na pewno szczęśliwe z zabawek, którymi można jeździć. Sprawdzą się w tym czasie rowerki dziecięce bądź samochodziki typu Cozy Coupe. Wszelkie dodatkowe atrakcje w postaci światełek, czy dźwięków to kolejna atrakcja dla naszego dziecka, aby zachęcić go do zabaw – poznaj firmę Kraina Zabawy . Zabawki powinny pobudzać wyobraźnie dziecka, aby przez zabawę nabywało ono nowych umiejętności oraz rozwijało te, które już posiada.

By zaoferować dziecku maksimum bezpieczeństwa, trzeba przestrzegać zaleceń producenta, dotyczących dostosowania zabawki do wieku dziecka. Małe dzieci, nawet z zabawkami, które są dostosowane do ich wieku, nie powinny mimo to długo pozostawać bez opieki dorosłych. Zabawki powinny nie mieć zaostrzonych krawędzi, małych elementów, którymi dziecko może się zadławić w trakcie zabawy, a także nie mogą być wykonane z materiałów, które są szkodliwe dla zdrowia maluchów. Dzieci zainteresują się zabawkami, które mają różne kolory, ciekawe kształty oraz faktury. Właśnie w taki sposób poznają świat. Zabawki powinny być opatrzone nazwą producenta wraz z podaniem adresu firmy. Jeśli są importowane, powinny się tam także znaleźć dane importera, by w razie konieczności móc się z nim skontaktować.