Co robić, kiedy bez skutku usiłujesz zajść w ciążę?

Wiele par starających się o dziecko nie odnosi sukcesów pomimo wszelkich starań. Niektórzy na potomka czekają nawet kilka lat i zaczynają rozważać adopcję. Co zrobić, jeśli bez skutku próbujesz zajść w ciążę?

odstawiamy antykoncepcję

Autor: Surija / „Sray”
Źródło: http://www.flickr.com
Co robić?

Do ciąży warto się przygotować – niewątpliwie powinniśmy zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej odpowiednio wcześnie i zacząć brać kwas foliowy. Poza tym powinniśmy zadbać o zdrową dietę, ruch, unikanie stresu i używek oraz relaks. Rzecz jasna większość kobiet powinna starać się o dziecko nawet kilka miesięcy, nim zobaczy wyczekiwane dwie kreski na teście ciążowym, stąd też nie warto zniechęcać się, jeśli przez pierwszych kilka tygodni starania małżonków nie przynoszą rezultatu. Wiele par twierdzi, że ciąża pojawiła się, gdy partnerzy przestają podchodzić do niej jak do zadania. Niekiedy więc wystarczy zwolnić nieco tempo życia, zamówić noclegi podlaskie gdzieś w cichej i spokojnej okolicy odprężyć się w trakcie wspólnego weekendu (skorzystajcie z noclegów w podlaskim).

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na temat opracowany w naszym wpisie? Więc zachęcamy – kliknij ten link (https://demostenes.com.pl/jezyki/polski-dla-cudzoziemcow/) i przeglądaj kolejne interesujące wpisy.

Ważne jest też zadbanie o romantyczny klimat sprzyjający zbliżeniom.

Kiedy do lekarza?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście świadomość swojego ciała i umiejętność natrafienia na dni płodne, podczas których możliwe jest zajście w ciążę. Z chwilą starań o dziecko pomocne będą również konkretne testy owulacyjne do zakupienia w aptekach, jakie pozwalają określić możliwość zajścia w ciążę. Jeżeli starania nie przynoszą skutków przez kilka miesięcy, warto pójść do ginekologa i zweryfikować co jest powodem tego stanu rzeczy i jak można temu zaradzić. Może zdarzyć się, że jedyną szansą na wymarzoną ciążę będzie zabieg in vitro. Jest ono przeprowadzane w rozmaitych rejonach Polski, dlatego, jeżeli decydujemy się na skorzystanie z pomocy np. w Białymstoku, warto przygotować się wcześniej i zarezerwować noclegi podlaskie.

ciąża

Autor: Alex Lupo
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wzgląd na to, że zapłodnienie in vitro wywołuje wiele kontrowersji, nie wszystkie pary decydują się na tego rodzaju rozwiązanie. Jeśli któryś z partnerów jest bezpłodny, warto rozważyć adopcję. W domach dziecka przybywa wielu maluchów, które potrzebują opieki i prawdziwej rodziny, dlatego warto wziąć pod uwagę tego rodzaju możliwość – można też skorzystać z in vitro.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,