Inspiracje na I pierwszą komunię św. Czyli jak roztropnie wybrać sukienkę komunijną?

I komunia święta to istotny dzień dla każdego dziecka, ale także stres dla rodziny. Oprócz zorganizowania poczęstunku w skład którego wchodzą ozdoby oraz zaproszenia dla gości, ważny dla rodziny jest strój komunijny dziecka. Matki kładą szczególny nacisk na sukienki swoich córek. Jak znaleźć złoty środek, który ułatwi nam dobranie sukienki? Problem jest zazwyczaj mniejszy kiedy zakupem ubrań dla dzieci zajmuje się ksiądz. Wtedy dziewczynki mają jednolite sukienki.

ubranie na Pierwszą Komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/
Zdarzają się sytuacje, kiedy dziewczynka idzie do pierwszej komunii w albie, na poczęstunku dla rodziny przebiera się w inną sukienkę, bądź też opiekunowie nie chcą, aby ich pociecha szła w zwykłej albie i sami decydują się na wyszukanie. Na jakie detale warto zwrócić przy wyszukiwaniu, by rodzina i ich pociecha byli zadowoleni? Najważniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać to kolor. Decydując się na kupno bądź uszycie sukienki dla córki musimy wybrać stanowczą biel. Drugą istotną rzeczą jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to krój i ogólny wygląd sukienki. Nie powinna być ona wymyślna oraz bogato zdobiona.

Często na rynku spotykamy dwa kroje sukienek komunijnych: w stylu klasycznym, czyli odcinane w talii, oraz w stylu francuskim- odcinane powyżej talii lub dopasowane z gorsetem. Jeżeli już zdecydujemy się na wzór sukienki, ważnym krokiem jest tez wybór materiału. Istotne jest aby sukienki komunijne były uszyte z takiej tkaniny jak: atłas, jedwabna organtyna, żorżeta czy gabardyna (url). Są to materiały, które świetnie sprawdzają się dla naszych pociech gdyż są wykonane z poliestru. Nie jest powiedziane, że wszystkie sukienki powinny być poza kolano, jednakże za przed kolano wyglądają mniej gustownie. Co jeśli nasza pociecha nie chce się zbytnio odznaczać się od innych dzieci idących w albach? Czy możemy połączyć wspomnianą albę i wyśnioną sukienkę w jedno? Większość krawcowych na nasza prośbę mogą zaprojektować tzw. albo-sukienki z nakładaną na ramiona narzutka z komży komunijnej .masaż (zobacz zobaczysz)Jeżeli skierujemy uwagę na cenach to mogą one wynieść 100 zł, ponieważ tyle kosztują tanie suknie.

Jednakże ceny sięgają nawet powyżej 1000 zł. Pamiętajmy jednak, aby nie decydować się na tak drogi opłatę. Czekaja nas też opłaty związane z organizowaniem imprezy rodzinnej, co może ogromnie uszczuplić rodzinny konto. Na koniec poruszymy temat dodatków, gdyż musza one dopasowywać się do całej kreacji. Ważne jest by były udekorowane w podobny formie i razem tworzyły spójny zestaw. Sukienki komunijne są ważnym i trudnym doborem, lecz kierując się tymi regułami nie będzie on już problemem. Jednakże musimy pamiętać, że strój jednak w tym dniu mieści się na drugim miejscu, gdyż na pierwszym są przeżycia duchowe.