Komu mógłby dopomóc psycholog rodzinny i jakiego rodzaju kłopoty rozwiązuje?

W życiu pojawiają się sytuacje, kiedy nie umiemy sobie sami dać rady. Wtedy niezbędna jest porada fachowca. Psychoterapeuta mógłby dopomóc dzieciom, małżonkom oraz całym rodzinom.

fisher price

Autor: Lisa Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Na spotkanie terapeutyczne psycholog rodzinny zaprasza wszystkich członków rodziny. Psychoterapeuta wspomaga wszystkich i nie utrzymuje strony żadnego z nich. Zadaje on pytania wszystkim członkom rodziny oraz skłania ich do zastanowienia się oraz do ujrzenia okoliczności z innego punktu widzenia, niż jego. Terapia rodzinna stawia sobie na celu przywracanie harmonii oraz pokazanie, że w każdej rodzinie jest coś specjalnego. Tego typu terapia jest postacią pomocy psychologicznej nie jedynie osobie borykającej się z trudnościami, ale również całej jego rodzinie. Zdarza się, że funkcjonowanie osoby, która wymaga pomocy psychoterapeuty, wpływa na wzajemne stosunki wszystkich członków takiej rodziny. Również należy pamiętać o tym, że rodzina ma bardzo olbrzymi wpływ na sukces terapii. Pozwala ona pojąć głębiej układy pomiędzy dziećmi oraz rodzicami.

zobacz

Autor: Shota Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com
W poradniach psychologicznych są przeprowadzane psychoterapie z przedziału zaburzeń lękowych oraz trudności adaptacyjnych i relacji dzieci z opiekunami lub rodzeństwem bądź innymi osobami. Psychoterapeuta rodzinny mógłby zająć się także pomocą parom, które przeżywają problemy. Psycholog psycholog w dublinie do końca walczy o ocalenie każdego związku. Taka terapia to odbudowanie albo zbudowanie na nowo satysfakcjonującej relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną. Tutaj największy nacisk kładziony jest na zrozumienie powstania kryzysu w związku.

Małżeństwo zostaje wyposażone w narzędzia, które pomogą rozwiązać problemy zadawnione jak i bieżące. Jeżeli jedynie jedno z małżonków zamierza się poddawać terapii, możliwa jest konsultacja małżeńska indywidualna. Wtedy rozmowa zamknie się w trzech spotkaniach.