Twoje dziecko ma kłopot z płynnym porozumiewaniem się ?

Nie wszystkie dzieci rozwijają się tak samo. Jedne dzieci zaczynają mówić szybciej, inne wolniej. Ogólnie przyjęte są jakieś normy w tej kwestii, ale nie dajmy się zwariować. Wszyscy lekarze wiedzą, że dzieci są niepowtarzalne i inaczej się rozwijają.

Z tego powodu nasz syn zaczął mówić szybciej, a córka może zacząć mówić nawet rok później. Oczywiście można próbować pobudzać jakoś nasze dziecko do lepszego rozwoju, ale raczej w chwili, gdy są ku temu jakieś wskazanie. Gdy dziecko zaczyna mówić mogą konieczne okazać się wizyty u logopedy.

Jeżeli masz ochotę zgłębić jeszcze inne wiadomości na omawiany tutaj temat, to zobacz to ważne omówienie (http://asterion.com.pl/terapia-kobiet-w-ciazy/) – ono także jest warte uwagi.

Gdy mieszkasz przykładowo w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę jest Twoim centrum zainteresowania – ostatecznie liczy się przyszłość Twojego dziecka – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Trzeba również pamiętać o tym, że chociaż początkowo wszystko będzie okej z rozwojem mowy u naszego dziecka, to z czasem można dostrzec jakieś zaburzenia związane z komunikacją. W takim wypadku trzeba zgłosić się do logopedy. Często też nauczyciele mówią rodzicom, podpowiadają, by pójść z dzieckiem do logopedy.

Prawda jest taka, że my, będąc rodzicami przebywając z dzieckiem stale możemy być tak przyzwyczajeni do tego w jaki sposób dziecko mówi, że nawet nie zauważymy, że coś jest nie tak.

Psycholog dziecięcy Poznań

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co zrobić, kiedy zauważymy u dziecka niepokojące zachowania
Dzieci w różnoraki sposób mogą zareagować na to, co dla dorosłego człowieka jest czymś zwyczajnym. Oczywiście, kiedy idziemy z dzieckiem na basen po raz pierwszy, nie wrzucamy go do wody, tylko powoli uczymy malca pływać. Ale dla malucha czasem wyjście do zoo może być czymś w rodzaju skoku do wody. Nie zawsze jesteśmy w stanie wprowadzać, w każdą nową rzecz, nasze dziecko w sposób płynny, to jest taki by nie odczuwał zbytniego dyskomfortu. Są maluchy, które uwielbiają wszystko, co nowe, ale są również takie, które potrafią się przestraszyć. Jeżeli więc zauważymy, że nasz maluch nieswojo się zachowuje, czasem stroni od ludzi, lub np. moczy się w nocy, powinniśmy zwrócić się o pomoc do psychologa. Jak wiemy psycholog dziecięcy Poznań (załóżmy, że nadal jesteśmy w Poznaniu) jest od tego, by zidentyfikować przyczyny i co istotne nie tylko wspiera dziecko, ale i opiekunów malca. W takich sytuacjach niezbędne jest pokazywanie odpowiednich zachowań dziecka jak i opiekunów. Zdarza się, że przyczyna jest błaha, a bywa, że dziecko rzeczywiście boryka się z większym problemem. Psycholog dziecięcy ma ciężką pracę, bo dziecko często samo nie wie, co źle na nie wpływa. Co możesz zrobić – tutaj możesz poczytać więcej