Gdzie kupić mebelki żeby ze smakiem wyposażyć sale przedszkolne dla maluszków?

Kiedy otwieramy własną działalność w postaci prywatnego przedszkola i sprawy formalne i zatrudnienie kadry mamy już za sobą, przychodzi czas na bardzo przyjemną czynność – umeblowanie i wyposażenie sal dla dzieciaków.

Dzieci w ogrodzie

Źródło: Materiały Hobbart.org
O wykonanie mebelków do przedszkola na nasze specjalne zamówienie możemy zwrócić się do firmy stolarskiej, której główną działalnością jest produkcja mebli dziecięcych, możemy także wybierać spośród powalającej oferty sklepów specjalizujących się w meblowaniu tego typu placówek lub zakupić je w popularnym, dużym sklepie z wyposażeniem wnętrz. O dobrych i złych stronach tych opcji słów kilka.

Te informacje wciągnęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej dobry psycholog kalisz danych na innych stronach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Mebelki do naszej placówki muszą być przede wszystkim trwałe i łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Ogromną zaletą mebli drewnianych jest to, że wychowa się na nich kilka grup (jeśli nie pokoleń) dzieci. Są bardzo wytrzymałe, trwałe, trudno je zniszczyć.

Są w wielu różnych barwach. Jeżeli wykonano je z prawdziwego drewna, na pewno będą dużo droższe i stosunkowo ciężkie, ale zrekompensują nam to długotrwałością. Jeśli będą wykonane ze sklejki, mogą łatwiej ulegać zniszczeniu. Jeżeli mają to być szafy albo półki na książki, pomoce naukowe i zabawki, zdecydowanie warto zainwestować w meble drewniane, lecz jeśli to krzesła dziecięce – można kupić mebelki ze sklejki, aby dzieciaki mogły je swobodnie przestawiać. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie powodować u dzieci wad postawy i wybrać sztywniejsze leżaczki lub krzesła dziecięce firmy dioralino z odpowiednio profilowanymi oparciami. Krzesła, stoliki czy regały najczęściej są polakierowane, dzięki czemu dość łatwo utrzymać je w dobrym stanie. Atutem mebli z plastiku jest niezaprzeczalnie ich niska cena. Ale jako meble do szatni firmy dioralino sprawdzą się tylko w niektórych sytuacjach.

dzieci

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Plastikowe stoliki, krzesełka lub pojemniki na zabawki będą dobre, wygodne i funkcjonalne, ale półki już nie zdadzą egzaminu. Meble z plastiku są dobrą alternatywą dla drewnianych, kiedy dzieci bawią się na świeżym powietrzu, ponieważ nie ma problemu z ich noszeniem, a przy silnym ubrudzeniu w najgorszym razie można je wszystkie po prostu umieścić po prysznicem i umyć silnymi detergentami. Przy wyborze mebelków, które „pracować” przez lata, warto postawić na ofertę firmy, której główną działalnością jest produkcja mebli dziecięcych , ale kiedy chodzi o krzesełka lub pojemniki na zabawki, postawmy na takie meble przedszkolne, które można łatwo utrzymać w czystości i w razie konieczności wymienić za małe pieniądze.