Nawilżacze powietrza do pokoju pociechy, a zatem w jaki sposób zagwarantować maluszkowi stosowne warunki

Każdego rodzica przepełnia szczęście, gdy na świat ma przyjść jego dziecko. Rozgląda się za pierwszymi ubraniami, buteleczką do karmienia, kołyską lub kosmetykami, jakimi będzie mógł dbać o jego delikatną skórę. Zapewnienie komfortowego życia niemowlaczkowi jest dla niego najistotniejsze, więc poszukuje różnych rozwiązań, jakie mogą mu w tym pomóc. Jednym z nich są nawilżacze powietrza do pokoju dziecka. Dlaczego dobrze jest je zakupić?

nawilżacz - pingwin

Autor: Joe Shlabotnik
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko z tej racji, że nieodpowiednia wilgotność w pomieszczeniach, w których każdego dnia przebywamy, może prowadzić do wysuszenia śluzówki nosa i gardła, podrażnień oczu czy niepożądanych infekcji, które dla maluchów są wyjątkowo niebezpieczne. Dzięki nawilżaczom można pozyskać wiele korzyści zdrowotnych, z jakich będzie korzystać cała rodzina, a nie wyłącznie jej nowy członek. Dodatkowe nawilżanie powietrza jest przede wszystkim potrzebne w czasie zimy, kiedy przychodzi sezon grzewczy. Bez ciepłych grzejników ciężko byłoby się obejść, lecz razem z ciepłem dostajemy zdecydowanie bardziej suche powietrze.

Zobacz więcej w tym serwisie i zgłąb analizowane tematy też z innej strony – one na pewno również Cię zainteresują!

Nawilżacze powietrza można z łatwością znaleźć w każdym sklepie mającym w ofercie tego rodzaju sprzęty. Na rynku jest kilka wariantów nawilżaczy, więc każdy klient dostanie urządzenie odpowiadające jego wymaganiom. Pierwszym rodzajem nawilżaczy są nawilżacze parowe, wyróżniające się największą higieną działania. Ich działanie opiera się nad gotowaniu wody, jaka dzięki wysokiej temperaturze usuwa wszelkie zarazki lub bakterie. Nie są drogie oraz nie przeszkadzają swoim hałasem w drzemkach malucha, jednak niestety mogą podnosić temp. w pokoju, w którym są ustawione. Mogą też poparzyć, zatem jeśli twoje dziecko już chodzi, lepsze będą nawilżacze ultradźwiękowe. Są bezpieczne oraz ciche, a dodatkowo potrzebują mało prądu. Można też zastanowić się nad nawilżaczami ewaporacyjnymi, mające specjalny wkład nawilżający. Pracują odrobinę głośniej, ale ich przymiotem jest wytwarzanie chłodnej pary wodnej – NIDO Bartosz Szkódliński.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota

Źródło: http://www.airnaturel.pl
Jeśli w takim razie dotąd nie miałeś pewności czy nawilżacze powietrza do pokoju dziecka są niezbędne, teraz nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości. Decyduj się na sprawdzone rodzaje, aby nie zawieść się na ich niezupełnie należytym działaniu. Szybko przekonasz się, że nie zrobiłeś błędu.