Spędzanie czasu z maluchami

Dzieciństwo jest czasem, kojarzącym się najczęściej z beztroską zabawą i brakiem kłopotów. Przywodzi na myśl również opiekę i troskę opiekunów, jaka powinna być w tym czasie zapewniona. Aktualnie jednak jest wiele sytuacji, kiedy opiekunowie nie zajmują się swoimi dziećmi. Niejednokrotnie wypływa to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice pracują, dziecko pozostawiają w żłobku, przedszkolu lub na oku opiekunki. W rzeczywistości czas spędzany ze swoimi dziećmi jest niezwykle ważny i ma duży wpływ na umysł dziecka i jego przyszłe życie. Z tego powodu nawet najbardziej zapracowani rodzice powinni wygospodarować czas dla własnych pociech, niekiedy nawet kosztem własnej pracy. Wiele osób bowiem później żałuje, że nie miało bliższego i częstszego kontaktu z dziećmi. Sposobów takiego spędzania czasu jest sporo.

dziecko z ojcem

Autor: Ethan Hein
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie

Ostatnio bardzo często mówi się, jak istotne dla rozwoju najmłodszych jest czytanie im książek przez opiekunów. Niektórzy twierdzą nawet, że należy czytać już dziecku nienarodzonemu, ponieważ głos rodziców działa na nie uspokajająco. Czytanie przez rodziców to nie tylko czynność pomagająca dzieciom zasnąć, poznać nowe słowa czy kontynuować naukę czytania czy poznawanie abecadła. Taki sposób spędzania czasu także w znaczny sposób zacieśnia więzi między najmłodszymi a dorosłymi a na te pierwsze działa uspokajająco, zwłaszcza jeżeli staje się to codziennym rytuałem. Warto również wykazać własne zaangażowanie podczas czytania, interpretując określoną bajkę czy książkę we własny sposób. Dzięki temu pociecha bardziej ją zapamięta. Kolejno… certyfikowane place zabaw.

Ruch na świeżym powietrzu

Aktywność fizyczna jest ważna dla ludzi w każdym wieku. Dla dzieci ma to znaczenie dla ich organizmu, który nieustannie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z pociechami to dobra okazja do relaksu od pracy i codziennych zajęć.

Nasz link do www angielski warszawa centrum zdziwi Cię niebywale optymistycznie. Odkryjesz tam masę drobiazgowych postów. W takim razie nie czekaj i wejdź tam!

Można między innymi udać się na plac zabaw , gdzie dziecko bawi się samo lub z rówieśnikami. Rodzice z kolei mogą w tym czasie odpocząć. Zależnie od sprzętu znajdującego się na placu zabaw gry najmłodszych są zróżnicowane. Niekiedy wystarczy jedynie mieć własną piłkę do gry z rówieśnikami. Rozmaite ćwiczenia robione na drabinkach i pozostałych urządzeniach pozwalają dzieciom wyrobić dobrą formę.